Küllü Kumral Saç Rengi Yolculuğu

Ne çok aranıyor şu küllü kumral saç! “Küllü kumral ne renk?” ile başlayan yolculuk, “Küllü kumral saç rengi nasıl elde edilir?” devam edip, “Küllü kumral neredesin?” sorusuyla bitiyor. Her yandan yükselen sesler, o kadar birbirine karışıyor ki neyin ve ne şekilde olduğu sonuçları da birbirine karışıyor. Mavi boyalar, saç boyası markaları, uygulama ve bekletme süreleri derken hep bambaşka sonuçlar meydana çıkıyor. Tabii bir de işin acaba gerçekten uygulanmış mı? soru işareti kısmı var. İşte o kısımda yolcukta en çok zaman harcanan bölüm.  Küllü kumral kullananlar arasına bende katıldım!

Bir sürü blog içeresinde küllü kumral saçla alakalı çok fazla yazıya rastlayabilirsiniz. Benim blog yazımda hazırladığım ilk küllü kumral yazısı da bu pek çok yazının araştırması sonucunda ortaya çıkmıştı. Baktım ki bu küllü kumral saç denen konu herkes tarafından merak ediliyor ve üstelik çok az sayıda başarılı sonuç var; neden bende denemeyim ki? dedim. Dedim demesine de bu çok kolay bir süreç olmadı tabii. Öncelikle çok koyu kestane olan ve hatta neredeyse siyaha yakınlık gösteren saç rengimi açmamla başladım işe. Aslında istediğim renk öyle küllü kumral falanda değildi. Gayet çok tatlı bir kahve rengi ortaya çıkarmaya çalışıp, uçlarına ombre denemesi yapmak için uğraştım. Evet, tabii ki başaramadım =) Ama öyle başaramadım lafını saç açma işlemim için kullanamayacağım; çünkü saç açma işlemim oldukça başarılı bir sonuç verdi. Saçlarımı yıpranmadan açabildim. Sorun renk vermede başladı. Tabii işin özü tüm renklendirme işlemini ombre yapmaya çalışmam bozdu. Saç açma işlemini bir tıkla şuradan okuyabilirsiniz.

Her gün o kadar çok fazla mail, yorum alıyorum ki ilginiz için teşekkür ederim. Bazen yetişemediğim oluyor ama geç bile olsa cevaplamak istiyorum hepinizin yorumlarını. İnstagram üzerinden mutlaka ekleyin canlı yayın yapıp saç boyama konusunda sorularınızı yanıtlarım ve sohbet ederiz ne dersiniz?
Bekliyorum:  @modaviki

Küllü Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Gelelim saçlarımı hangi boya ile boyadığıma ve küllü kumral öncesi sonrası fotoğrafıma. Saçlarımı sondan bir önceki boyama işleminde Garnier Color Naturals serisinden 7.1 küllü kumral ile Nevacolor 9.01 gümüş rengini karıştırarak boyamıştım. Biraz gür olduğu için saçlarıma iki tüp boya harcıyorum. O yüzden bir tane tam tüp 7.1, bir tam tüp 9.01 ekledim. İkisini karıştırınca biraz ürküp kumral saç renginin ağır basması içinde yarım tüp daha 7.1 ekledim. Boyama sonucunda ise hafif bir küllü durum elde ettim; fakat git gide saçlarımı yıkadıkça o küllü ışıltı kayboldu ve yerini bakır bir görünüm almaya başladı. Bu yüzden de son boyama işleminde Garnier almaktan vazgeçtim. Aşağıdaki fotoğrafı son boyama işleminden önce çektim.

fotoğraf 1 (1)

Küllü Kumral Saç Uygulaması

Öncelikle boyamada sadece Nevacolor serisini kullandım. Nevacolor Premium serisinden bir tüp 8.1, yarım tüp 7.1 ve baş kahraman olan yarım tüpten biraz daha fazla gümüş 9.01 renklerini karıştırdım. Oksidan olarak da 9’luk kullandım. Üç farklı renk olunca karışımı adeta çırpmak gerekiyor. Her şeyi hazırladıktan sonra çabucak saçlarımın tümüne sürdüm ve sonra taradım. Tarama işleminde saç boyasının diplerden uçlara doğru çekilme ihtimalini göz önüne aldığım için sürekli eşit dağılmasına özen gösterdim. Sonuç olarak da ağır basan bakır görünümden bir nebze daha kurtulmuş oldum. Çıkan sonuçtan açıkçası çok memnun da kaldım. Küllü kumral saç renkleri yazım oldukça fazla okunduğu içinde bu yazıyı hazırlayıp uzun uzun anlatmak istedim.
Boyama sonrası sonucum;

fotoğraf 4

Küçük bir not: Zaman açısından çekilen fotoğraflar akşamüstü ve öğlen olduğundan farklıdır. Bu yüzden de yüzüm parladı. Bir de herkesin saç rengi farklı olduğu için tüm saç boyama sonuçlarında ayrı sonuçlar elde edilecektir. Gümüş saç boyasını kızıllığı azaltmak için daha fazla ya da daha az ekleyebilirsiniz. Ayrıca nevacolor premium fiyat performansına göre oldukça güzel bir ürün. Birde serinin küllü kumral saç tonlarına mutlaka bakmanızı öneririm.

fotoğraf 5

 

Yeni yazım da yayında — Küllü Kumral Saç Rengi Denemeleri VOL.2

2017 Güncellemesi:

Bundan dört sene önce reklam yazarlığı yapıyordum. Sürekli tanıtım yazıları, içerikler derken kendimi en çok moda konularında başarılı bulduğumu ve ne hikmetse bunu yaparken çok eğlendiğimi fark ettim. Sonunda oturdum ve Modaviki’yi  kurdum. Aslında önceleri bu mecrada çok yönlü ilerlemeyi planladım. Saç renkleri, saç modelleri, çok fazla fikrim olmasa da makyaj derken konu konuyu açtı. Yazı yazıyı getirdi. Konu küllü kumral saç renklerine geldi ve durdu. Ne çok küllü kumral okunuyor, aranıyor, merak ediliyor derken bari bende deneyeyim dedim. O sıralar saçlarım koyu renkti. Saçlarımı kendim evde açmayı denedim oldu. Küllü kumral yapmak için araştırdım, karıştırdım o da oldu. Hadi bunu da yazayım dedim ve inanılmaz bir ilgi gördü. Sorular, mailler, instagram üzerinden mesajlar.

Öncelikle teşekkür ederim. Okuduğunuz, zaman ayırdığınız için. Konuyu en ayrıntısına kadar yazdım. Kendi yaptıklarımı anlattım. “Bir arkadaşım sizi önerdi” maillerine bile geri dönmeye çalıştım ama kızlar altını çiziyorum; benim kendi tecrübelerim dışında saç boyama konusunda bir fikrim yok maalesef. ( Atını çizemedim ama çizdim varsayın )

Bu konu hakkında yazmak istedim. Saçlarım artık küllü kumral değil. Bildiğiniz koyu kumral. Üstelik size yazdığım küllü kumral saç maceram yazısını bile unuttum. Yani kendi formülüm sadece küllü kumral yazımda. Bu yazı dışında da hiçbir fikrim yok maalesef.

Küllü kumraldan vazgeçtim çünkü çevreme baktığımda olgun, saçlarının tamamına yakın beyazı olan herkes kahve tonlarında saçını boyadığı zaman benim elde ettiğim saç rengine sahipti. Yani bundan bir 10 sene sonra ( şimdiden saçlarım beyazlamaya başladı bile ) zaten bu rengi çok kolay elde edebileceğim. Kırk takla atıp, yeşil karıştırıp, bakıra döndü 10 dakika yeşil boyayım saçımı zahmetlerine girmeye gerek yokmuş onu anladım.

Tekrar teşekkür eder, bol küllü saçlar dilerim.

163 thoughts on “Küllü Kumral Saç Rengi Yolculuğu

 1. Merhaba, irem. Dün gece resmen facia oldu. Saçlarım eskiden röfleliydi. Bir anlık bunalım sonucu şampuan boya ile bouadım çikolata kahveye. Sonrasındabir iki ay sonra sırasıyla önce loreal 7 sonra schwartzkopf bpyadım, sonra kendim schwartzkopf röfle ile röfle attım. Üç gün önce diadem 110 du galiba ona boyadım, birkaçgün de aktı böyle kızıl gibi dip boyası gibi oldu. Birkaç saat önce ise palette poly 100 e boyadım. Şuan dipler sarıbeyaz yer yer ama genel olarak turuncu, hemen sonrası koyu turuncu, uçlarda da tatlı bi röfleli turunfu oldu. Ama dedim ya dipler facia, böyle gezemem. Napmalıyım??çok kötüyüm, kuaförr gidecek durumum da yok. Ben sadece biraz mutlu hissetmek istemiştim. 7.1 e boyarsam en dipteki sarılar yeşillenir mi hatta uçlardakiler de, artık hata payım kalmadı :'(((

 2. Merhaba İrem,seni tekrar rahatsız ediyorum kusura bakma fakat yolladığın linki açamadım ve başka sorunlarım da oluştu Sana yazdığım tarihte (11 şubat civarı) saçlarıma bazı işlemler uyguladım ; saçım kızıl renkti ve koleston yoğun renk açıcı ile açıp loreal 7.1’e boyadım. İstediğim rengi elde edemedim,turuncu-bakır bir saç oldu. Aradan birkaç gün geçince tekrar boyadım 7.1’e fakat bu sefer turunculular azalsada tatlı bir kahverengi elde ettim ve tepesinde yeşillenmeler vardı. Bu süre zarfında sabrettim 2 gün önceye kadar ve dibim 3 cm geldiğinde,saçlarım bakır-turuncuya döndüğünde 7.1 i uyguladım. Süre konusunda hataya düştüm,diplerden boyayıp 20 dk bekledim,uçları 10 dk beklettim ama boyama süresiyle birlikte dip 50 dk uçlar 20 beklemiş oldu toplamda. Yıkadığımda saçık kahverengi çıktı,önceki tatlı kahveden koyu,turunculuklar kızılımsı olmuş ve tepem yeşilimsi dore,uçlar daha koyu kahve. Çok uzattım biliyorum kusura bakma,benim sorum şu; bu saçı basıl grimsi bir küllü kumrala çevirebilirim ve uçların diplerden daha koyu olmaması için ne yapmalıyım,boya kaç dakika kafamda durmalı?
  Kafanı şişirdiğim için özür diliyorum ve şimdiden teşekkürler :)

  1. Merhaba Büşra

   Bende bu konu hakkında başarısız deneyimler elde etmiştim. Saçımın uçları siyaha kaçıyordu, diplerim kumraldı. Bunu sanırım koleston yapıyor =( Çünkü geçen hadi saçlarım biraz daha koyu olsun diye gidip güzelim bioblass boyayı bıraktım koleston aldım ama şuan diplerim birazcık daha açık. Ben küllü kumraldan sıkıldığım için şuan koyu saçlarım. Yani uçların daha koyu ise uçlarına uygun bir rengi seçip sadece diplerini boyuyarak eşitleyebilirsin. Başka bir alternatif şuan saçların için zararlı olabilir (saç açma vs. gibi)
   Ayrıca bioblass boya markasını denemeni şiddetle tavsiye ederim =)
   Sevgiler!

 3. Merhaba,benim doğal rengim koyu kumral,sadece dip boyası yapmak istiyorum,saçlarımda platin röfle var,yarım tüp palette 6.1 ve yoğun yeşilden bi iki fındık büyüklüğü kadar karıştırsam turunculuk olmayan küllü kumral elde eder miyim?bi de 6’lık Oksidan boya kadar koysam yeterli olur mu, 9’luk oksidan daha çok açıp turunculuğu arttırır mı?cok kararsız kaldım, şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba Bilge

   Palette ile alakalı bir deneyimim yok maalesef ama oksidan da9’luk kullanmanı öneririm. =)

   Sevgiler

 4. Uzun yillar sonra hala burada olmana sevindim..
  Malum derin bir macera ve ben bu maceranin henuz cok basindayim..
  Yerli yabanci bakmadigim blog kalmadi diyebilirim..
  Su ana kadar derdime derman olabilecek yegane blog oldugunu da ictenlikle soyleyebilirim:))
  Tesekkur ederim:)
  Ben tum korkularima ragmen dun bahsettigim bu formulu denedim ve sonucu da nacizane paylasmak istedim..
  elde ettigim ton 8.1 civarlarinda
  oysa boyama esnasinda inanilmaz bir koyu renk cikacakmis gibi gorunuyordu..
  7.1 ve 6.1 arasinda sonuc beklerken,
  bekleme suresi sonunda iyice duruldiktan sonra rengin acik olmasina hem sasirdim hem de sevindim,
  Cunku o kadar koyu olmasini da istemiyordum acikcasi..
  Yalniz dikkatimi ceken kucuk bir ayrinti hakkinda danismak istiyorum yine, küllü tonlar kullanmama ve bahsettigin igora 022 den de 1 cay kasigi kadar eklememe ragmen..
  Hafif de olsa bi kizil yansima soz konusu oldu..
  Guneste mi oyle gorunuyor yoksa yapmis oldugum karisimin sonucu mudur bilemedim:)
  Bir dahaki denememde de (ki bu en az 1-2 ayimi alacak) vermis oldugun tavsiyeye gore boyayip yeni deneyimlerimi blogunla paylasacagim izninle:))
  En kisa zamanda yeni deneyimin sonucunda gorusmek temennisiyle
  Sevgiyle kal
  Blogundan hic uzaklasma lutfen

  1. Merhaba tekrar,

   Tabii ki sevinirim paylaşımlarına =) O halde dört gözle bekliyoruz seni!

   Sevgiler

 5. Merhaba,
  Uzun yıllar geçmiş ama ben sizin deneyiminize başvurmadan adım atmak istemedim
  Olur da mesajı görüp fikrinizi söylerseniz çok mutlu olacağım
  Saçlarım 9.1 tonlarında
  Ben hem bir ton daha koyu hem de biraz daha küllü olsun diye
  Loreal inoa nın serisinden
  2 tüp 9.1, yarım tüp 7.1, yarım tüp 6 (ana tonu beyazlar için düşündüm) boyayı 30 Vol ile karıştırırsam
  Sizce çok koyu bir renk mi elde ederim
  Yoksa aklımdaki gibi sadece bir iki ton kırmayla yetinir miyim
  Amacım koyu değil ama çok açık da olmayan 71 – 8.1 aralarında küllü bir renk elde etmek açıkçası
  Sizce bu formül başarılı olur mu
  Engin deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

  1. Merhaba Deniz

   Uzun yıllar geçse bile ben burdayım =) Aslında çok engin bir deneyimim yok sadece saçlarımı çok fazla boyadım ve kendi saçlarım sayesinde deneyim kazandım. Loreal inioa serisinin 9.1 tonunu hiç denemedim ama fazla açık geldi baktığımda. 9.1 kullanıp 7.1 eklemek yerine 8.1 – 7.1 ve 7 ya da 6 yı karıştırman daha iyi olur diye düşünüyorum. Tabii sadece düşünüyorum =)

   Sevgiler

 6. Herkese tekrar selam. Kesinlikle Irem in formulunu uyguladim ve basarili sonuc elde ettim. Tekrar tesekkurler Irem :) Fakat tek bir seyde uyarmak istiyorum. Ilk yapisimda yarim tup yesil karistirdim 2 tup boyaya, saclarim yemyesil oldu uclari ozellikle. Yarim tup yerine 1 2 findik buyuklugunde katmanizi tavsiye ederim.Sonuc cok basarili ve kalici oluyor ;)
  Herkese sevgiler.

 7. Merhaba yardımınıza ihtiyacım var.Ablamın saçı çok koyu bir renk ve yıpranmış halde.Bu yüzden saçını açamıyoruz fakat ne renge boyarsak boyayalım hep simsiyah çıkıyor.Acaba küllü kumralı nasıl elde edebiliriz ?

 8. Merhaba, yazının başındaki küllü kumral renginizi elde etmek istiyorum kendi rengim küllü kumral ancak sunkiss sebebiyle turuncu yansımalar oldu, açık bir küllü kumral elde etmek için yeşil boyanın olduğu formülü mü kullanmalıyım? Saçımda yıpranma yanma olur mu? Kuaförde mi yaptırmamı önerirsiniz? Çok başarılı bir sonuç olmuş ayrıca tebrik ederim :)

  1. Merhaba teşekkür ederim =) Sanırım sonucu yakaladım ve sıkılıp koyulaştırdım saçlarımı. Yeşil boya ile küllü kumral karışımıdır saçlarım. Kuaförler kusura bakmasın ama bu rengi tutturamıyorlar yani en azından benim bildiklerim ;)

   Sevgiler

 9. Merhaba Irem :)

  Bu sac tonuna bayiliyorum.Blogunu zevkle takip ediyorum. Benim sorum simdi su ki bu grimsi rengin biraz daha acik ton olmasini istiyorum ve benim su an sac rengim senin koyuya dondugun renk :) (blogundaki yeni dondugun renkle ilgili yazini da okudum :) Tam olarak o renkteyim su an bende)
  Bir tup 8.1 ile yarim tupten biraz daha fazla 9.01 yapsam yeterli olur mu dersin?
  Cevabini merakla bekliyorum :)
  Sevgiler.

  1. Merhaba Hazal
   Yorumların için çok teşekkür ederim.
   Saçlarında boya varsa biraz zamanla oturur ama yoksa rahatlıkla istediğin tonu yakalayabilirsin diye düşünüyorum.
   Sevgiler :*

   1. malesef sacima boya var. Ama dipleri 7.1 uclar da acik renk balyajli, sari :) Acaba gumusu de 1 tup mu koysam?

 10. Ben saçımı palette 9.1 ile boyuyodum ama yıkandıkça çok açılmaya başladı kaşlarım koyu saçım açık komik duruyo :) küllü kumral olsun istiyorum senin resmindeki gibi saçlarımda kısa 8.1 ile 9.01 e boyamam mı gerekiyor oksidanda ne olcak acaba? Teşekkürler şimdiden :)

  1. Merhaba Özge

   Oksidan olarak 6’lık öneririm o halde. 9’luk oksidan biraz daha açık sonuçlar verdirtiyor.
   Sevgiler

  1. Uygulama yaparsan mutlaka sonucunu da paylaşmanı isterim :)

   Sevgiler

 11. Meraba benim sacım loreal ombre kullandım cok bekleymedım ama turuncu hafif oldu ucları kullu kumral boyadın 2ay gecti rebgi eskisi gibi olmasada acildi .Ben daha cok grimsi kumral istiyorum sizin grili onerinizimi kullansam yoksa yesilli mi ? Hangisi kalıcı birde

 12. merhaba benim saçlarım siyaha yakın koyu kahverengi ve hiç boyamadım daha önce, acaba küllü kumral ya da koyu kumrala döner mi bu şekilde? saçım omzumdan 10 cm aşağıda kaç kutu gerekli sizce?

  bu konularda çok bilgisizim yardımınıza ihtiyacım var:)

  1. Merhaba

   Yani üç kutu veya sanırım iki kutu yeterli olur. Aslına bakarsan uzunluktan ziyade gür olması durumu değiştirir =)

   Sevgiler

 13. Merhaba irem. İlk bastaki fotografta saç renginizi anlattiginiz gibi mi elde ettiniz? Çünkü son paylastiginiz fotoğrafla farkli gözüküyor

  1. Merhaba evet son hali o şekildedi ama artık değil. Zamanla renk oturuyor.

 14. Merhabalar.Benim suanki sac rengim karamel rengi acik karamel .kullu acik kumral olmasini cok istiyorum yukarida yazdiginiz uygulamayi mi yapmaliyim yada iki kutu 8.1 ile 9.01 gumusu karistirip mi yapsam daha iyi olr lutfen yardimci olurmusunuz.birde oksidan ne kadar kullanmaliyiz 3 kutu boya etmis oluyor 3 kutu oksidanmi yoksa gumus boyayi saymayi iki kutu 8.1 icin iki kutu oksidanmi yardimci olurmusunuz

  1. Merhaba
   9.01 gümüşün hepsini atmana gerek yok. 8.1 ile açık bir sonuç elde edebilirsin evet. Ne kadar boya kullanırsan eşit şekilde oksidan koyuyorsun. Sevgiler =)

 15. Merhaba İrem sen bu konuda baya bi tecrübeli olmuşun bana da bi çözüm Öner benim saçım sarı dipler biraz koyu ve ben sea color küllü kumral 7.1resimdeki rengi istiyorum sence boyasam ı rengin aynısını tutturabilirmiyim önerin ne cevabın için şimdiden teş.

  1. Merhaba Melek
   Bahsettiğin boyanın küllü kumral serisi nasıl bilmiyorum. Silky coloration serisine bakmanı tavsiye ederim. Biraz saçları kurutuyor ama güzel tonları var.

 16. merhaba irem saçlarım 8.3 altın sarısıydı üstüne koleston 7.1 küllü kumral yaptım koyu oldu açılır mı ne kadar sürede açılır

  1. Merhaba Selma
   Ne yazık ki koyu boyalar öyle aman aman açılmıyor. Akıyor ama çok fazla uzun sürede.

 17. merhaba irem benim saçlarım altın sarısıydı üzerin koleston 7.1 uyguladım altın sarısı üzerine koyu oldu baya bi kere daha böyle olmuştu açık rengin üzerine kumral yapmıştım koyu olmuştu ama iki hafta sonra yıkandıkça açılmıştı yine açılır mı sence

  1. Merhaba Selma
   yani boya bu akıyor maalesef. Sadece hep istikrarlı olarak boyandığı ve renk oturduğu zaman akmıyor. En azından şikayet edecek kadar akmıyor..

 18. Merhaba bu 9.01 boyayı sadece ilk seferde rengi elde etmek için ekliyoruz dimi ikinci seferde gerek olmayacak

 19. İrem merhaba. Yaklaşık bir hafta sonra nişanım var. Ancak saçlarım alt kısımları koyu üst kısımları daha açık bir halde. Doğal rengim küllü koyu kahve. Şimdi yine o tona yakın koyu ama küllü bir renk elde etmek istiyorum. Nevacolor 6.1 e gümüş boya ve kızıllıkları alması için çok az mavi boya karıştırsam nasıl olur? Kesinlikle açık bir ton istemiyorum kaşlarım koyu çünkü. Sence 5.1 alsam bu karışımı onunla mı yapsam çok mu koyu olur? Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Deren
   Kendi uyguladığım işlem dışında bir fikrim yok maalesef. Ama şöyle bir öneri yapabilirim; Silky coloration saç boyasının küllü serisine göz gezdirebilirsin. Bu markanın tonları başarılı.

 20. irem abla ben sacimi pallete acik kumral ile boyadim ve turuncu oldu ayni senin ilk attigin resimdeki gibi ben koyu küllü kumral bi ton istiyorum ve benim saclarim baya kisa sence ne ya yapmaliyim nasil bir karisim hazirlamaliyim yardimci olursan cok sevinirim yardima cok ihtiyacim var bu turunculuk cok kotu turunculuktan tamamen kurtulmak istiyorum senin tavsiyene cok ihtiyacim var

  1. Merhaba Ecrin

   Silky coloration saç boyasının küllü kumral serisinden istediğin tonu mutlaka denemelisin =)

   Sevgiler

  1. Merhaba evet iki boya kullandığım için iki de oksidan karıştırdım =)
   Sevgiler

 21. ben lorealın 8.1 boyasına gümüş 9.01 ekleyıp boyasam olur mu yoksa ılla Nevacolor Premium serisinden mı kullanmam gerekır bu arada sacım koyu kahve boyalı once acıcam sonra boyucam kullu bı renk elde edebılırım dı mı?Cunku kullu bı sacım vardı bıanlık bunalımla koyu kestaneye boyadım cok pısman oldum suan cevap verırsen cokkkkkkkkkk sevınırım

 22. Saçlarım şuan 8.01 ama rengi çok açıldı 9.1 ve 9.01 i birer kutu şeklinde karıştırsam Nasıl olur acaba

 23. Merhaba İrem, tavsiyenize uyup 7.1-8.1-9.01 boyalardan aldım saçlarım sizin ilk resminizdeki renk gibi turuncu gibi yalnız boyaları alırken 20 volümlük oksidan vermişler sizce uygun olurmu ve 3 boyayı karıştırdığımda 3 oksidanı da koymalımıyım?

  1. Merhaba Serap

   20 volümü değiştirmelisin. 30 volüm kullanman dore yansımaları daha iyi siliyor. Ayrıca kullandığın boya tüpü başına oksidan kullanıyorsun. Yeşil boyadan az attığın için ona ayrıca bir oksidana gerek yok ;)

 24. Merhaba irem:)
  Tavsiye almak istedigim bir mevzu var senden.1 ay oncesinde kuaforume gidip koyu kestane saclarima aralara cok hafif isilti atmasini istedim begendim sac renginide gosterdim hatta sac rengimden 2 ,3 ton kadar acik bir kahverengi istemistim.islemi yapti yikadi fonledi sonuc felaket . Neredeyse siyah sayilcak saclarimin arasinda golge yapilmis kalin kalin tutamlarla turuncu turuncu. Oylesine korkunc ki! Baktim ettim kendjm sacimi nasil kurtara bilirim diye. Senin yazinida okudum. 8.1 boya kullansam simdi nasil olur saclarim esit renkte degil kah sari kah turuncu kah kahve. Gozunde canlaniyor degil mi:) kahverengi islem gormemis saclarimda 8.1 nasil olur turuncu saclarimda 8.1 nasil olur ? Simdiki gibi yine boyle zit iki renk gibi mi dururlar? Yada aciciyla esitlemeliyim boyamadan once ? O zaman daha once acilmis saclarim ne renk olur? Bana bir akil ver irem, cevabini heyecanla merakla bekliyorum …

  1. Merhaba Helin

   Her kuaför olmasa da böyle hüsran sonuçlar özellikle de boyama sonrasında oluyor. Tabii kesimlerde de misal ben geçenlerde saçlarıma kat verdireyim, aman biraz uçlarından aldırayım derken belimdeki saçlar çıktı hooop omuzlarıma. Ne diyeceksin ki? Üstelik artık özellikle tek kuaföre bağlanmıyorum. Öyle önüme gelene giriyorum (cesaretliyim!) :) Neyse gelelim senin konuna. Saçlarını koyu yaparsan bence renk eşitlenebilir ama sonra zamanla akıyor o zaman istediğin doğal ışıltıya sahip olabilirsin ama bu da zamanla. Yok ben sabırsızım hemen olsun bitsin dersen açıcı kullanmanı sonra da küllü kumral istiyorsan benim işlemimi yapmanı tavsiye ederim. Ama açıcı işleminde dikkatli olmanı ve saçlarının yapısından emin değilsen en azından bu işlemi kuaförde yaptırmanı (ki bu demek değil ki saçların o zaman yıpranmayacak) tavsiye edebilirim.

   1. Cevabini beklemek yerine kosa kosa saclarimi loreal 8.1 e boyadim tam 2 hafta oldu 1 santim dipler cikti ustune . Boyamanin sonuncu golgeli doreler kapandi matlasti 1 hafta sonra eski haline dondu geri kalan dogal sacimda 8.1 kahverengi, turuncu bir renk aldi. Kullu kumral iyi hosta bu sac dipleriyle ugrasmam mumkun degil irem tum sacimdaki bu kesmekesten kurtarak bir renk ve marka oner bana. Asil sacim koyu kahve iste doresiz parlamasiz nasil o rengi yakalaya bilirim. Ah keske senin yorumunu bekleseydim o zaman tam istedigim gibi olurdu hakikatten. Bunkez soz bekleyecegim seni :(

    1. Helincim Merhaba
     yani ben elimden geldiğince yorumlara cevap vereye çalışıyorum ama iş, yoğunluk vs. bazen aksattığım oluyor ama bu sefer beni tam da yerinde yakaladın =)
     Valla ben de küllü tondan çok sıkıldım ve saçlarımı kendi rengime çevirdim. Tabii bu olay aaa boyadım ve oldu ile olmuyor ve illaki akıyor. Şuan benim saçlarım da aktı ama diplerden kendi rengim çıkıyor (beyaz saçlarım da =) ) Benim saçlarım koyu kumral sahra kumral aldım bioblass markasının ve açıkçası memnun kaldım. Bir kere boyamam yetti. Şuanda da ellemiyorum dediğim gibi. Sende bakabilirsin bu renge. Renk sana uymuyorsa aynı markanın uyan tonlarını deneyebilirsin ;)

 25. Merhaba irem benim sactan yana şansım hiç iyi gitmedi ilk boyada altın parıltılı bal sarısı boyadım kumral saçlarımı çok bakır gibi oldu sonra bal köpüğü yaptım üstüne çok açık bir sarı oldu ama bnde turuncu gibi durdu en sonunda kuaföre gittim küllü kumral istedim onda karışımı yaptı geldi ama istediğim sonuc olmadı saçlarım koyulaştı neyseki ama kahve tonları sanki birdaha kuaföre masraf yapmakta istemiyorum palette nin küllü kumral ını yapsam kızıllık falan olurmu

  1. Merhaba Dilek

   Maalesef boyalarda küllü kıvamı hayallerimizdeki gibi değil. Ben bunu yakalayabilmek için yeşil boya ekliyordum çok az. Sende deneyebilirsin :)

 26. Merhaba irem
  Oncelikle saclarinin rengi cok guzel tam istedigim renk diyebilirim verdigin tarifte cok kolaydi ve denemek istedim benim saclarim akmis bi kizildi nevacolor kullu kumral 7.1 ve yesili karistirdim ama nerdeyse hicbisey degismedi sence ne yapmaliyim

  1. Merhaba Gamze,

   Saçların eğer kullandığın boyadan daha koyu ise değişmiyor evet. Bu durumda açman gerekli. Bir de ben nevacolor yerine silky coloration 7.1, silky coloration 8.1 ve nevacolor yoğun yeşil karışımını uyguluyordum. Şimdi saçlarımı doğal rengine boyadım ve sanırım üç aydır hiç ellemiyorum. Saçlarımla oynamayı seviyorum ama bir süre boyamama kararı aldım. Bu yüzden de boyuna kakül kesip duruyorum =) Yakında saçlarımın önü kırpılmış bir kirpi gibi duracak. Yani biraz bekleyebilirsin sen de en azından kızıllık iyice akana kadar.

 27. Teşekkürler irem sipariş ettim bir de yazında 7.1 8.1 ve 9.01 kullandığını yazmışsın yeşil boya değilde böyle bi deniyim umarım olur

 28. iyi günler benim saçımda sizin boya öncesi saçınız gibi ama dore daha fazla 8.1 7.1 turuncu azaltıcı boya ile oksidanı 20lik kullansak nasıl olur 30luk sanki turunculuğu arttırıyor gibi teşekkürler

  1. Merhaba 20’lik daha koyu saç tonlarında veriliyor. Asıl turunculuk mevzusu da böylelikle başlıyor zaten =)

   1. Valla ben 30luk kullanıyordum ve yeşil boya sayesinde turunculuğa maruz kalmıyordum =)

 29. Merhaba irem yazını okudum saç boyasıyla ilgili kendi saçım kullu kestane gibi bisi ama açilinca hemen bakir oluyor 2-3 aydir diplerimi garnier colors 7.1 ile boyuyorum aslında ilk boyamam 7.1den koyu olsa da küllü bi kumral olmustu fakat çok çabuk akıyor yine bakır çikolata kahve gibi bir görünüm oluyor.ayrıca saçlarımın uçları inci sarısı yani eskiden açıp sarı yapıyordum.artık cok yipraniyor diye acmak istemiyorum son halin gibi dogal kullu kumral istiyorum.yazindaki önerini deneyeceğim.peki nevacolor premium mu almam gerek mutlaka cunku o markayi hic denemedim de.birde bende igora 0.22 mavi mix var onu da karistirsam olur mu simdiden tesekkurler

  1. Merhaba Esra

   Aslında saçlarımı artık koyu yaptım ve bu tonları kullanmıyorum. Son olarak kullandığım boya silk’n coloration 7.1 ve 8.1 idi. Nevacolor markasının yoğun yeşili atıyordum. Mavi tonları da evet turunculuğu alıyor ama önemli olan küllü kumralın doğal ve yeşile dönük tonlarını istiyorsan yeşil karıştırmanı ( sadece bir işaret parmağı kadar) tavsiye ederim.

 30. Blogunuzu yeni kesfettim cok begendim gercekten tesekkurler :) benim saclarim orta kumral . Saclarim uzun yarisindan sonra platin ombre var. Isiltidan sonra ombreyi pek sevemedim açıkçası. Bu karisimi butun sacima uyguladigim zaman uygun olur mu acaba :)

  1. Merhaba Tuğçe

   İki renk olduğu için muhtemelen saçında iki renk olabilir. Rengi eşitledikten sonra yapabilirsin ama :)
   Sevgiler

 31. Merhaba :)
  Saçımı ilk 7.0 a boyamıştım kestane rengiydi saçım sonra 1 er ay arayla iki defa 7.1 e boyadım şimdi yine bir ay geçti boya aktı ve turunculuk çok oldu yeşil boyayla ilgili saçı koyulaştırdığını duymuştum :( saçımın çok koyu olmasını istemiyorum o yüzden 7.1 ve eşit ve az miktarda gümüş ve yeşil boyayı karıştırsam olabilir mi ?

  1. Merhaba Elif

   Ben 7.1 ve 8.1 artı bir işaret parmağı kadar yeşil atıyordum. Yani çok değil. Kullanacağın boya kadar atarsan evet koyu olur. Az kullanırsan koyu olmuyor yani en azından bende olmamıştı.

 32. Merhaba ben turuncu görünümlü olan sacınızı cok begendim onu hangi numaralarla boyamıstınız

  1. Merhaba Açelya

   O zaman da gümüş kullanıyordum ama zamanla akması sonucu o hale geliyordu

 33. Merhaba İrem
  öncelikle ben senin söylediğin nevacolor işleminin hepsini yaptım kötü bi renk olmadı aksine beğendim ben ama biraz açık renk oldu seninkine göre bundan sonraki boyamamda da 7.1 8.1 9.01 yine aynılarını mı karıştırıp yapmalıyım aslında biraz koyu olsun istiyorum yardımcı olursan sevinirim :)

  1. Merhaba Fatma

   silky coloration saç boyasının 7.1 ve 8.1’ini 9’luk 30 volume oksidan ile kullanabilirsin. İçerisinde de nevacolor 0.013 (sanırım) yoğun yeşil atıyordum. Yeşilden sadece bir işaret parmağı kadar ekliyordum. 30 dakika bekletiyordum . Açık olmasını istemiyorsan da 7.1 ‘den biraz daha fazla kullanman yeterli olur.

   Sevgiler =)

 34. Merhaba irem.ben daha önce saçlarımın diplerine hiç işlem yapmamıştım sadece hafif uçlarını açtırmıştım.ama 2sene oldu aktı.dün loreal excellence 7.1 ve 7 karıştırıp kullandım dipleri açık oldu Fındık kabuğu gibi uçları daha koyu saçım küllü Kumral olsun istiyorum Bakırlık olmasın hangi boyadan ne kadar kullanmam gerek bilgi verirseniz sevinirim

  1. Merhaba Tuğçe

   Ben kendi kullandığım boyaları önerebilirim. Gerçi artık saçlarımı koyulaştırdım ama normalde silky coloration saç boyasının 7.1 ve 8.1’ini kullanıyordum. 9’luk 30 volume oksidan ile. İçerisinde de nevacolor 0.013 (sanırım) yoğun yeşil atıyordum. Yeşilden sadece bir işaret parmağı kadar ekliyordum. 30 dakika bekletiyordum .

 35. Merhaba ben 2 hafta önce saçlarımı boyattım ilk önce saçıma açtırma işlemi yaptım sonrasında küllü kumral istedim ve malesef saçım açık bal köpüğü tuttu kuaföre tekrardan gittim tekrar boyadı ve bu sefer bakır kumral oldu küllü kumral ile alakası olmayan bi renk tesadüf eseri burayı buldum ve saç renginize bayıldım bana yardımcı olur musunuz sizin yaptığınız boyayı bende yapsam nasıl olur acaba saçlarım açık bi renk kumrala yakın ama bakırlıklar var malesef

  1. Merhaba Esra

   Maalesef çoğu kuaför istenilenin yapamıyor zaten. Benim uyguladığım işlem biraz değişti (gerçi şuan koyu yaptım saçlarımı tamamen değişti ama:) ) Burada kullandığım boya silky coloration saç boyasının 7.1 ve 8.1’ini kullanıyordum. 9’luk 30 volume oksidan ile. İçerisinde de nevacolor 0.013 (sanırım) yoğun yeşil atıyordum. Yeşilden sadece bir işaret parmağı kadar ekliyordum. 30 dakika bekletiyordum .Deneyebilirsin tabii ki

   Sevgiler

 36. Merhaba İrem, benim saçlarım koyu kahverengi ve doğal rengim. Küllü kumralı çok istiyordum ve senin tarifini denedim bugün. Ama şimdi fark ettim ki ben oksidanı 1 tane 9luk koydum oysa sen 2 demişsin. Icine birazda sac bakim yagi koydum uyguladim.Saçlarımın rengi baya açıldı ilk boyamada yalnız küllü kumralla ilgisi yok. Karamel oldu kızılımsı yansımalar da var.Kötü gözükmüyor ama benim isteğim küllü kumral.1 ay sonra tekrar boyasam diyorum. Saçlarım ense bitiminde buarada. Ne dersin tatlım ölçüleri nasıl yapsam istediğim sonucu alırım sence. Gümüşü bir tane 7.1i yarım 8.1i birtane oksidan 2 tane yapsam olur mu yoksa yine ayni ölçü mü? Zamanla istediğim renk olurmu saclarım cevabını 4 gözle bekliyorum canım. Lütfen yardım eder misin?

  1. Meryemcim Merhaba

   Aslında sonucu elde etmen daha kolay ama ben artık gümüş kullanmıyordum. Niye dum diyorum çünkü artık koyu kumrala geri döndüm. Son yaptığım karışım ise şu şekildeydi; silky coloration 7.1 – silky coloration 8.1 eşit miktarda olacak şekilde. Bir de nevacolor 0.013 yoğun yeşil sadece bir işaret parmağı kadar. ve iki adet 30 volüm oksidan 9’luk. 30 dk bekletiyordum saçımda ve hep istediğim ton oluyordu. Tabii ki buradan sana ve diğer arkadaşlara da söyleyeyim herkesin saçında farklı sonuçlar yapabilir. Ben bu şekilde uyguluyordum sadece =)

   Görüşmek üzere sevgiler

   1. merhaba benim saçlarım kahverengi. Ama saçlarımın küllü koyu sarı gibi veya küllü açık kumral gibi bir şey istiyorum.Aslında küllü bir renk olsa da olur doreli olan kısımlardan kurtulmak istiyorum. Saçlarımda boya var buarada. ne yapmamı önerirsiniz

    1. Merhaba Derya

     Açıkçası bende bunun için gümüş kullanıyordum ama sonra gümüş renginin aslında kalıcı bir çözüm olmadığını keşfettim ve saçımı boyadığım karışıma yeşil ilave ettim. Tabii sadece bir işaret parmağı kadar. Fazlası koyulaştırır.

     Sevgiler =)

 37. Merhaba..biraz önce neva color yarım 7.1,tam 8.1,yarım 9.1 ve çok az 9.01 leri karıştırıp dipleri kulak hizama kadar doğal kendi saçım kahve rengi,uçları sarı ombreli saçıma uyguladım fakat diplerim kızılımsı,uçlar yeşilimsi oldu..yarın yeniden boyayacağım hangi renk boya almam gerekir tüm saçımı koyultmadan kızıllığı alıp tek renk haline getirmek için bir önerin varmı?

  1. Gizem Merhaba aslında sana mail attım ama mail ulaşmadı. Bu karışı niye yaptın gerçekten çok merak ediyorum. Çünkü baya bir karıştırmışsın. Eşitlemende renkleri zaman alabilir. Yani tek ve biraz koyu renge boyarsan eşitlenebilir tabii bir zaman sonra yine akabilir. O yüzden hiç bilemiyorum ama ben senin yerinde olsam biraz koyu yapmayı göze alırdım sanırım. Saçlarını yıpratmaman dileği ile..

 38. Merhaba oksidanı nasıl kullanıcam internette 1000 ml 30 volüm %9 dediği uygun mudur ve boyaya ne miktarda karıştırıcam :)

  1. Çiçek Merhaba

   Bir kutu boyaya 75ml oksidan koyuyorum ben. Görüşürüz ;)

 39. Merhaba ben ilk olarak koleston 7.77 ışıltılı kahveye boyadım sonra sıkıldım ana rengim olsun dedim 5 ay falan boyamadım sonra alt saçlarım bakır yansımalı kızılımsı oldu diplerim koyu kahve baktım olmayacak saçımın kızıllığından kurtulmak için bu kere küllü kumral 8 küllü sarı 9 numaralı boyaları aldım 9 luk sularla karıştırdım altlar hafif sarı yansımalı açık kahve üst kısım ise sarı bakır karışımı oldu hemen tekrar koyu kahveye boyadım sadece diplerimi ama küllü kumral olması için napmalıyım lütfen yardım edin

  1. Merhaba Nurcan

   Biraz karışmış ama benim saçımda uçları koyu dipleri açıktı bende saçlarımı açtım saç açma işlemi blogda var okuyabilirsin. Daha sonrada benim yaptığım işlemi uygulayabilirsin. Önceleri hafif kızıllık oluyor ama zamanla renk oturuyor. Saçlarını çok yıpratmaman dileği ile =) Görüşürüz

 40. Meraba saçınızın rengine bayıldım bende bu renk istiyorum saçım açık bi renk sarı gibi bisey bal köpüğü gibi koyu sari bi renk 8.1 mejirel acik kullu kumral aldim benim buna kaçlik oksidan almam gerekir sorduklarimin kimisi 6lik dedi kimisi 9luk ben sacimi biraz koyulastirmak istedigim icin 8.1e 6lik alsam daha iyi olur diye dusundum 9 luk alirsamda sacim zaten acik bi renk cok acik bi renk ortaya cikar diye korkuyorum sizede sormak istedim 6lik mi almaliyim sizce yoksa 9luk mu

  1. Merhaba koyu saç için genellikle 6’lık önerirler diye biliyorum Sehercim =)

   1. Tesekkur ederim cevapladiginiz icin bi sorum daha olacakti ama s
    acim sariydi acik kullu kumrala boyadim direk evde ve cok guzel bir sonuc aldim ama zamanla hafif acilmaya basliyor ben acilmasini istemiyorum cok 7.1 ve 81 i karistirsam iyi
    bir sonuc alabilir miyim sizce

    1. Merhaba tekrar,

     Zamanla oturuyor renk aslında ilk başlarda açılabilir yine de.

 41. merhaba bır sacda uc farklı renk var kumran tonlarda ana sac dip boyası ve eskı boya ve ana sacda kulak izasına kadar uzamış tek renk küllü tonlar düsünüyorum 7,1 dipte kızıllık olmadan nasıl bir renk tavsiye edersiniz

  1. Merhaba Derya sorunu anlamak için iki defa okudum ama sanırım bunun için öneride bulunamam çünkü ben sadece denediklerim hakkında bilgi verebiliyorum, üzgünüm ..

   1. merhaba irem hanım cevabınız icin cok teşekür ederim ben sizin sac renginizi cok beyeniyorum saciniz hakkında bilgi vere bilirmisiniz yalnız benim sacımdakı boyada cok az 8.0 8.1 9.1 karışim 30luk volumle boyadım ana rengim koyu kestane oldugu icin kızıllık olmasını istemedim ama sizin sac renginizi cok begendim icin o renkden yapmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum :)

    1. Deryacıım tekrar merhaba zaten yazımda kendi yaptığım işlemi yazdım. Açıcı uyguladım ben şimdi açıcı olmadan nasıl bir sonuç verir inan bilmiyorum.

     1. Benim saçlarım orta kahve istediğim renk açık kullu kumral saçımı 7.1 ve 9.01 ile boyasam sonuç nasıl olur kizillik çok mu fazla olur . Yardım ederseniz sevinirim.

 42. Merhaba, ben ilk defa kendi kendime sac boyamayi deneyecegim yaziniza denk geldim ve beni fazlaca cesaretlendirdi :) yalniz bu oksidan olayini anlamadim kac ml kullanmam gerek acaba?

  1. Merhaba Seda!
   Oksidan iki adet boya için iki tane 9’luk gümüş ya da yeşil boya koyacaksan da onlar içinde göz kararı azcık atabilirsin yine 9’luk olarak =)

 43. Saçlarım koyu bakır yansımalı bi kahve düşündüğüm karışım grimsi yoğun küllü ama koyu bir kumral sence nasıl olur yarım 7.11,çeyrek mavi boya, çeyrek yeşil boya ve yarımda gümüş sence nasıl olur açık mı olur koyu mu lütfen yardııım:(

  1. Merhaba Nursena

   Bunca farklı rengi karıştırarak nasıl bir sonuca varabileceğini bilmiyorum. Çünkü hiç mavi boya kullanmadım. Gümüş rengi saç tonunu açıyor ama bakır yansımaları yok ediyor. Ayrıca saçtan çabuk akıyor ve saç bir süre sonra yine bakır yansımalara sahip olabiliyor. Bu yüzden ben yeşil tonunu tercih ediyorum ama çok az karışıma ilave ediyorum. Fazlası yoğun bir yeşil renkle sonuçlanabilir. Saçlarımın şuanki halini merak ediyorsan eğer Hairmod uygulamasını telefonuna indirip oradan beni tekip edebilirsin kullanıcı adı @modaviki görüşmek üzere =)

 44. meraba arastırıyordum yazınıza denk geldim benim saclarımın sadece uçları sarı ombre dipler kendi rengim açık küllü kumral ve bu sarılardan kurtulmak için 7.1 8.1i karıstrsam nasıl bişey elde ederim lutfen cvp verin karamellik istemiyorum :(

 45. çok teşekkür ederim bilgilendirme için senin yöntemini denicem büyük ihtimalle ve takipte olucam çok sağol tekrar :)

 46. merhaba benimde fikrine ihtiyacım var oryalle açılmış saçımı altın sarıya boyamıştım tabi aktığı için ve açık tenli olduğumdan çok kötü hissettim kendimi ve açık portakal bakır sarı 8,44 ile 2 adet 8,45 Mohogany Bakır Sarısı karışımıyla boyadım çok güzel bakır renk oldu fakat oryel olduğundan sanırım çok aktı alttan sarılıklar ve doğal alarak bakırlıklar var . senin gibi bi küllü renk elde etmem için ne yapmalıyım lütfen yardımcı olurmusun hangi kuaföre gittiysem saçın yeşillenir bunu göze alıyosan bayarım diyo ve dünya para istiyolar saç boyum omuzdan aşağıya bir karış daha uzun teşekkür ediyorum şimdiden

  1. Merhaba Songül

   Kuaföre de gitsen ne yazık ki evde elde ettiğin sonucu alırsın muhtemelen. Ben şimdiye kadar hep bunu yaşadım =) Küllü renk gümüş ile elde edilebiliyor; fakat bir zaman sonra gümüş yansımalar kendini bakırın eline bırakıyor. Kuaförlerin bahsettiği yeşilliğe gelirsem açıkçası ben o yeşilliği seviyorum. Hatta şuan hazırladığım karışıma özellikle yeşil karıştırıyorum. Bu da saçımın oldukça doğal gözükmesini aynı zamanda da bakırlığın ortaya çıkmasını engelliyor. Sanırım bu küllü kumral saç yolculuğuma bir ikinci post hazırlamam gerekiyor. Biraz bekleme süren var ise takipte kalmanı tavsiye edeceğim =)

   Şuan ki durumunla alakalı olarak ilk boyamadan memnunsan eğer yapacak tek şey aynı işlemi birkaç ay uygulamalısın bence. Renk anca oturur, bakırlıktan şikayet ediyorsan da yeni Küllü kumral saç rengi yolculuğu ilgili uyguladığım yeşil karışımla ilgili yazacağım önümüzdeki günlerde, okursan belki farklı bir fikir elde edersin =)

 47. Merhaba bende bal kopugu olqn sacima ombre balyaj attirmistim cilaya falan da gitmedim komple kebdim boyadim papatya rengine busefer. Su anda bu renkteyim balyajlardavtamamen akmafi ama cok hafif varlar. Ana rengim koyu kumral ve artik dip boyasindan yoruldum kullu lumral istiyorum bahsettiginiz gumus veya yesil boyadan kullanmadan kizillik olmadan nasil elde edebilirim. Yardimci olursaniz cok sevinirim:)

  1. Merhaba Ece,
   Ben sadece kendi deneyimimi paylaştım. O yüzden bu soru hakkında pek bir fikrim yok maalesef =)

 48. Merabalar. Sacimi ilk kez boyuyodum ve koleston açık kullu kumrala boyadım dipleri acik uc taraflari koyu oldu. Tekrar ayni boyayla bu sfer sadece uc kisimlari boyasam olur mu acaba ?

  1. Merhaba,
   Bu soruyu maalesef yanıtlayamıyorum çünkü daha önceden hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım üzgünüm.

 49. belde olan saçlar için yaptığınız karıştırma işleminin oranı hakkında bilgi verebilir misiniz :)

  1. Merhaba Ayşe
   Aslında ek olarak gümüş rengini ya da yeşili biraz daha fazla ekleyebilirsin. Ayrıca saçlarına ne kadar tüp boya gidiyor bilmiyorum ki normalde =) Üç tüp gidiyorsa iki renkten birer buçuk ekleyip üzerine de yarım tüpten biraz fazla gümüş ya da yeşil ekleyebilirsin ;) Aslında gümüşte saçının rengi açısınsan bir tehlike yok; fakat yeşil öyle değil dikkatli olmak lazım.

  1. İki 9’luk oksidan artı gümüş eklendiği için de yarım ya da yarımdan biraz daha az kullandım.

 50. Selam, fikrine acil ihtiyacım var. Bioblas 7.1 sahra kumral aldım. Şu an saçım bakır yansımalı karamel bal rengi gibi uçlara doğru sarıya doğru bir renk. En uçtaki renk platin değil. Turunculuk var saçımda. İstediğim ise mat küllü kumral hani gri gibi olan griye yakın bi küllü olmasını istiyorum. 7.1 bioblas boyama gümüş renginden koymalı mıyım ve ne kadar koymalıyım yardımcı olur musun? Kısacası mat küllü grimsi bir kumral elde etmem için ne kullanmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Hazal, sahra kumralı bilmiyorum ama ben daha dün farklı bir yöntem denedim =) yeşil koydum boyamın içerisine ve istediğim sonucu yakaladım ve sanırım bu da gümüş renginin pabucunu dama fırlattı. Bununla ilgili yazı hazırlayacağım. Gümüş rengi zamanla aktığı için farklı bir yöntem daha iyi bir sonuç verdi açıkçası. Bioblas boyayı denemedim hiç. Silky coloration kllü kumral 8.1 ve .7.1 kullanıyorum. İçerisine de yoğun yeşil renkten azcık ekledim. =)

 51. İremm iyi aksamlarr lutfenn tecrubelerine ihtiyacim var suan sacim koyu bal kopugu bende soguk bi gri kullu kumral istiyorum sence ne yapmaliyim kullu kumralla gumusumu karistirsam sursem nasil olurr??

  1. Merhaba Arya iyi geceler anca cevap yazabiliyorum. Aslında bende öyle istiyordum ama henüz kalıcı bir gri görünüm elde edemedim. Gümüş boya zamanla birazcık akıyor ama tabii ki öle çok aman aman da bakırlık olmuyor saçlarda. Gümüş rengi ekleyebilirsin; fakat tercih ettiğin boya saçlarımız arasındaki farklılıklar belki sonucun farklı olmasına neden olabilir. Bu arada yeni yazı hazırlayacaktım ama önceden söyleyeyim. Artık benim saçlarımın rengi oturdu. Bu yüzden de dip boya yapıyorum. Hatta artık gümüş renk bile eklemiyorum. Boya markamı değiştirdim. Silky coloration 8.1 tercihim. Aslında onun kataloğuna bakabilirsin. Küllü kumral saç tonları çok hoş. Ama dediğim gibi boyama öncesi saç renginin de nasıl olduğu önemli. Saçlarına bir uygulama yaparsan muhakkak yorumunu bekliyoruuum. Görüşmek üzere

 52. Sana ne kadar teşekkür etsem azdır :) saçlarım kısa ve 2 parmak sonra röfleler başlıyor denemediğim marka kalmadı kuaför bile dipleri tutturamiyordu. Hep turunculuk oluyordu tam istediğim renk de buydu açık küllü kumral gerçekten dün boyaları aldım bugün boyadım inanamadım boyayacak arkadaslara da kesinlikle tavsiye ederim. :)

  1. Ben teşekkür ederim asıl güle güle kullan =) Yaşasın küllü kumral saçlar! =)

   1. Aynen yaşasın küllü!! :) peki 7.1 kullanmasam daha açık bir küllü için nasıl olur acaba bir fikrin var mı 8.1 ile 9.1 ve 9.01 nasıl olur

    1. O zaman renk biraz daha açık olur. Açılma ne kadar yoğun olursa o kadar da kızıllık olabilme ihtimali var. Bu yüzden gümüş renkten azcık fazla koymakta fayda olabilir. Aslında şöyle bir şey de var; gümüş renk zaten rengi kırıyor ister istemez o yüzden iki tane 8.1’le de deneme yapabilirsin ;)

 53. Merhaba , oksidan olarak da nevacolor marka mı kullandınız ve kaç mL kullandınız.

 54. Bende saçımı aynı bu renk istiyorum. Ama cesaret edemiyorum, heryere eşit dağılmazsa diye. Tek başınıza nasıl yaptınız saçınızın arkalarını falan? Ve ilkönce uölara sonra diplere sürmediniz mi? Beni biraz aydınlatırsanız sevinirim

  1. Merhaba Beyza,
   Açıkçası çok zorlanmıyorum =) Önce ön ve arka kısma çerçeve şeklinde sürüyorum. Ondan sonrasında da şampuan gibi boca edip, tarıyorum. Eşit ve aynı zamanda sürmüş oluyorum. Tabii bu işlemlerin öncesinde saçımın rengini açtığım için zaten renk eşitlenmişti. Açma işlemini özellikle ilk başta uçlar sürmüştüm; çünkü saçlarımın uçları koyuydu benim.

   1. Saçımı bu renk yapmak için koleston açıcı kullandım ama saçım o kadar kötü bşr hal aldı ki bazı yerleri siyah diplerin bazı yerleri sarı boydan bazı yerlerdede sarılıklar var. Bu boyayı yapsam heryeri eşitlenşr mi yoksa açık olan yerler kendini belli eder mi? Lütfen yardimci olun çok üzgünüm :(

 55. Merhaba.. Size bir sorum olucak. 7.1 ve 8.1 karıştırarak boyasam ne renk olur? doğal açık renk olsun istiyorum yada 7.1 ve 8.0 karıştırsam?

  1. Merhaba Peri,
   Aslında ben tabi ki bu konuda profesyonel değilim. Sadece kendi deneyimimi paylaştım; fakat çok fazla da saçlarımı boyadım. Deneyimlerime göre sadece 7.1 veya 8.1 karıştırmak çok yeterli gelmeyebilir. Saç boyaları genellikle aldığımız oksidanlardan mıdır nedir bilinmez yüksek derece dore yansımalarla sonuçlanıyor. Zaten sadece bu yüzden gümüş boyayı karışıma ekliyorum ben. 8.0 daha da bu doreliğin artmasına neden olabilir. Küllü olan grupta bile bu sonuç oluyor ne yazık ki. Açık bir sonuç istiyorsanız eğer 7.1 ile 8.1’i karıştırabilirsiniz ama 8.1’den daha fazla koymanızı tavsiye edebilirim. Bir de gümüş renk karışıma eklendiğinde otomatik olarak daha da saç rengini açıyor. Gümüş renk katmazsanız sonuç belki istediğiniz daha çok kızıl yansımalı ve koyu olabilir.

 56. Merhaba ben de kendi rengim olan küllü kumrala dönüş yapmak istiyorum aylardır ama güvenebileceğim bi kuaför bulamadım bu da beni hep durdurdu. Yaklaşık 8-10 aydır da Koleston’un 8.1’ini kullanıyorum oldukça açıldı koyu sarı oldu resmen. Biraz önce belirttiğiniz Neva Color Premium renklerini aldım biraz sonra da boyayacağım. Umarım sizinki kadar güzel olur.
  Boyadıktan sonra geri dönüş yaparım ve umarım memnuniyetimi belirten bir dönüş olur :)
  Teşekkürler!

   1. Merhaba tekrar :)
    Gecikme için özur dilerim pek müsait olamadım.
    Kesinlikle çok beğendim sıfır turunculuk oldu resmen inanamadııım :) Ben sadece biraz daha koyu istediğim için açık küllü kumral kullanmamayı tercih edeceğim bir sonrakinde. Zaten bir iki boyama sonunda renk tamamen oturacağı ve doğal rengine geleceği için bir daha boyamama gerek kalmamış olacak.yani sayenizde hedefime ulaşmış olacağım. :)
    Maliyetini görünce bi şüphe duymadım değil açıkçası ama sonuç kesinlike şüphemin yersiz olduğunu gösterdi.
    Size minnettarım, çok teşekkürler.
    Son olarak cesaret edemeyen hanımlara da düşünmeden öneriyorum!
    Sağ olun, hoşça kalın! :)

    1. Açıkçası bende inanamamıştım başlarda ama başardım =) Hatta saçlarımı yeni boyadım ve bu sefer renk daha da doğal küllü bir hal aldı. Biraz artık renk oturduğu içinde ben de sadece dip boya yapacağım bundan sonra. Çok sevindim gerçekten başarılı sonuç verdiğine.. Tabii cevap içinde teşekkürler. Görüşmek üzere, sevgiler.. :*

   2. Dear Irem

    Can you please tell me how you do this ash colour? I have light blonde hair and will go back to this natural ash tone. Please help me :)

   3. Merhaba 1 tüp boyaya ne kadar yeşil katmamiz lazim boyalari aldim ama size sormak istedim kullandigim boyanin tonuda 5.1 tesekkur ederim

    1. Merhaba Gizem!
     Bir tük boyaya bir iki fındık büyüklüğünde sıksan yeterli olur.

     Sevgiler

  1. meraba sacımı kullu kumral 7.1 boyadım koyu khve gbı oldu ıstedım gıbı olmadı cok acık kumrak uclarını hafıf acık ıstıyorum ama ne boyamam gerektını sımdı bılmıyom

   1. Merhaba Lale
    Zaten ilk başta boyadığın zaman uçlarına doğru açılmaz hemen saç. Zamanda boya akar. Tabii ki bende bir uzman değilim bu konuda. Bence bir uzmandan yardım alman çok daha iyi olur.

    Sevgiler

   2. Merhaba ben koleston küllü kumral 7.1le boyamıştım ilk başta kendi saçımdan da koyu bi renk oldu birazcık ama sonra yıkandıkca acıldı acıldı ve ucları sarıya yakın oldu o kadar harika oldu ki tenimede cok uydugundan herkes dogal zannedip günesten acildigini düsünüyordu yıkandıkca kendi sacımla uygun oldugundan dip boyasinin geldigi de hiç ama hiç belli olmadi.Aradab 2 yıl gecti acik küllü kumral aldim bu defa ilk basta digeri koyu oldugu icin ama bu da baya acik oldu o yüzden bugün küllü kumral alıp tekrar ona boyiycam umarim eskisi gibi olur.Ama sen koyu grldi diye sey yapma zamanla çok açılıyor yani.

  2. Saçının bağlı oldugu kaküllü fotograftaki tonu elde etmek için yaptıgın karısıma yeşil mi ekledin yoksa gümüş mü ?aşşağıda bazı yorumlarda yeşil eklemek daha iyi demişsin kararsız kaldım daha küllü bi renk için hangisi daha iyi olur gümüş mü yeşil mi hangisi turunculuğu daha iyi alır?ve yeşil boyayı ne kadar kullanmalıyım ?hangisi daha küllü olmasını sağlar

   1. Merhaba Gül

    Yeşil kullandım. Ölçüye göre değişiyor aslında ben iki tüp boyaya yarım tüp karıştırıyordum =)

    Sevgiler

    1. Teşekkürler:)yeşil fazla kacarsa kafam yeşil olur mu?söyle belki sen sacını daha önce gümüş sürüp turunculugu kırdın diye yeşil bu kadar yogun tuttu ve küllü kumral oldu ben daha hiç turunculuğu almadığım için yeşil tutmayabilir senin gibi önce ilk boyamayı gümüş koyup yapsam sonraki boyayı yapınca da yeşil koyarak denerim daha iyi olmaz mı?
     Bu arada yazın için çok teşekkürler kuaförlere gidiyorum sacımı ya kahve yapıyorlar turuncumsu oluyor tekrar gel bu sefer tutar diyorlar hem o kadar para veriyorum hem de istediğim rengi elde edemiyorum bu cok sinir bozucu artık senin sayende cesaretlendim kendim deneyip yanılıcam deneye deneye illaki öğrenecem cünkü sunu farkettim kendi sacımı bu sekilde kesfedicem illa istediğim renk olucak

     1. Ne demek rica ederim =) Gümüş akıyor kalıcı olmadığı için yeşili tercih ettim ben nasıl denemek istersen yap tabii ki. Zaten küllü renkli doğal saç tonlarına baktığında yeşilimsi bir renk olduğunu görürsün. Ben uzun süre kullandım şimdi saçım koyu kendi rengine daha yakın bir renkte sıkıldım biraz sanırım. Umarım sen de seve seve sıkılana kadar kullanırsın

      Sevgiler

  3. Merhaba,saçların cok güzel görünüyor gercekten.oksidanı her boya için birer tane yani 3 tane mi kullandın?

   1. Teşekkür ederim. Arık saçlarım koyu =) Bir tüp için bir oksidan
    Sevgiler

Comments are closed.