Küllü Kumral Saç: Milkshake Boya 7.1

Saç renklerindeki küllü tonları macerama Milkshake markasını da kattım. Öncelikle artık saçlarımı biraz daha doğal rengine yakınlaştırarak koyulaştırdım. Bu kararı da çok sık boyayarak saçlarımı yıpratmamak adına almıştım birkaç ay öncesinde. Milkshake sayesinde de yeşil veya gümüş boyalardan da kurtulmuş oldum aslında bir bakıma. Çoktandır denemeye fırsatım olmamıştı. Malum yaz aylarında deniz, güneş vs. saçlarıma uyguladığım son boya işlemi akıp, uçlara doğru açılmalar ve kızıllıklar oluşmuştu.

irem-modaviki

Her gün o kadar çok fazla mail, yorum alıyorum ki ilginiz için teşekkür ederim. Bazen yetişemediğim oluyor ama geç bile olsa cevaplamak istiyorum hepinizin yorumlarını. İnstagram üzerinden mutlaka ekleyin canlı yayın yapıp saç boyama konusunda sorularınızı yanıtlarım ve sohbet ederiz ne dersiniz?
Bekliyorum:  @modaviki

Korkulu Rüya Kızıllık

Daha önceki Küllü kumral saç rengi yolcuğu yazımı okuyanlar bilir. Bakır ve kızıllaşan saç renklerinden kurtulmak için önce neva color markasının gümüş tonlarını saç boyama karıştırıyordum. Bu işlem aslında ilk iadere eder bir sonuç verdi. Ama geçici bir süre. Sonrasında da mavi boya ararken yine nevacolor serisinde bulunan yoğun yeşili keşfettim ve aslında bu saçlarım ve küllü kumral saç tonu arayışım için adeta bir devrim niteliği yarattı. Sonra saç rengim tam istediğim gibi oturdu, memnunum da ama zaman geçtikçe bir şey fark ettim ve bu da aslında doğal saç rengime dönme nedenim oldu. Fark ettiğim şu ki; elde ettiğim sonuç beyaz saça uygulanan herhangi bir kumral tonu idi. Yani yıllar geçip, saçlarım daha beyazladığı zaman zaten bu rengi bu kadar boya karıştırıp elde etmeyecektim. (Saçlarımda zaten beyaz var.)

milkshake-sac-boyasi

Doğal Küllü Kumral Saç Rengi

Tamamen doğal saçlarıma yakın rengi ilk olarak koyulaştırma adımını bioblas sahra kumral kullanarak elde ettim. Aslında başarılı bir saç boyası ama renk maalesef sabit kalmıyor ve zamanla akıyor. Bu da aslında benim pek işime gelmedi çünkü ben her defasında saçlarımı komple boyamak yerine dip boya yapmak istiyordum. Sonuç olarak da bu isteğimin karşılığını milkshake saç boyası 7.1 ile elde ettim ve herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

milkshake-sac-boyasi-1

Milkshake Saç Boyası Kullananlar

Evet artık ben de bu grubun içerisindeyim. Kendi yorumumu iletmek gerekirse aslında ödediğiniz fiyatın karşılığını tamamen alıyorsunuz. Yalnız eğer saçlarınızı kendi kendinize boyayacaksanız içerisinden çıkan çalkalayıp, sıkarak saçlarınıza uygulama apartı (bir türlü ismini bulamadım) kullanmayın; çünkü sıkarken ben çok zorlandım ve aslında beceremedim. Bir sonraki boyama işleminde kesinlikle eski usul yapacağım yani fırça ile. İçinden çıkan MilkShake Whipped Cream ise muhteşem. Hatta bitince kesinlikle bir kez daha almak isteyeceksiniz. O kadar güzel kokuyor erkek arkadaşım çekinmeden tadına baktı. Tabii bunu tavsiye etmiyorum size. Tadına bakmak yerine saçlarınıza gönül rahatlığı ile sürebilirsiniz. Hem yatıştırıyor hem de saçları ipek gibi yapıyor.

İstediğin saç rengi hayallerin ile sınırlı kalmasın…

Küllü kumral macerasından şimdilik bu kadar. Kucak dolusu sevgiler…

MILK SHAKE KIT BOYA 7.1 ORTA KUMRAL KÜLLÜ : 24.90₺

10 thoughts on “Küllü Kumral Saç: Milkshake Boya 7.1

 1. mrb tum boya maceranizi okudum malesef bnmde saclarim
  kahverengi ama altlrda bakir kizil boya islemi oldugu icin her sefernde akiyor. dediginiz bu boyayla boyasam
  bir fark olur mu? kendi saclarim koyu kumraldi ama artik eser yok saclrmn renginden.

  1. Merhaba melike evet denemelisin kesinlikle hatta bioblas markası da çok başarılı. Artık ben bioblas ile (daha koyu tercih ediyorum) devam ediyorum =)

 2. 8.1 sac boyama yesil katmayi duaunuyorum. Daha kullu bir renk elde etmek icin. 1 tup 8 1 boyaya ne kadar yesil koymaliyim sence?

   1. Eksik sormusum sorumu beni hatirladigini dusunerek :D Grimsi bir kulluluk elde etmek istiyorum da bu formulle edebilir miyim peki?

 3. Selamlar,

  Boyayı nereden aldığınızı öğrenebilir miyim acaba?

  1. Merhaba

   İzmir Gülsedef parfümeri’den aldım. Ama n11’den de rahatlıkla temin edebilirsiniz.

   Sevgiler

Comments are closed.