Kombin Önerileri: 70’ler

70’ler yeniden güne hükmediyor! Gündüze ayrı, geceye farklı 70’er dokunuşu sokak modası trendlerini baştan yazıyor. Salaş, özgür, sıradan ama bir o kadar lükse yanaşan taraf olarak adlandırılıyor. Tıpkı bir yaşam biçimi gibi değerlendirilirken, yaşamı biçim biçim ayırıyor. Uzayıp giden konu kollara ayrılıyor. Bazen bir şapkayla başa geçiyor, bazen ise bir pabuçla ayaklara kadar düşüyor. Biraz nostaljik, az biraz da modern tavrıyla günümüze neşe de saçtığı oluyor. Aman ne iyi oluyor. Sahi neler iyi oluyor?

Kombin Önerileri: 70'ler

Püsküllü Etekler

Saçakların yürüdükçe bir o yana bir şu yana sallandığı, hareketli bir stile ve bir o kadar gösterişli bir duruşan neden olan etek modelleri. Salkım saçak bir görnümden ziyade şık tarzı destekleyen modellerden hala daha giymediyseniz, bence acele etmeyin. Hatta pas ve es geçme butonuna basabilirsiniz. Tıpkı sokağın her köşe başında beliren yelek versiyonları gibi her an karşımıza çıkabilecek olan etekler artık o kadar çoklar ki. Sanki yürürken bir başkasının saçaklarıyla birbirine dolanacak ihtimallerini doğuruyor. Gerek var mı? Bence pek yok…

Kombin Önerileri: 70'ler

İmitasyon Kürkler

Yumuşacık kürkler 1970’li yıllar konusunun iddialı taraflarından geliyor. İşte tüm hikaye de burada başlayıp bitiveriyor; çünkü kombinde tek bir iddialı parça yetiyor. İstisnalar yine bu kısımda da kaideyi bozduğu yok tabii ki. Aslında pek düşünmeye de gerek yok. Sade bir kombin üzerinde tamamlyıcı unsur olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kombin Önerileri: 70'ler

Çantada 70’ler

Püsküllü sırt çantaları günümüzü adeta talan ediyor. Bu aslında omuzları da gevşetiyor. Bu gevşeme sokak modasına her geçen gün bir doz daha fazla yayılıyor. Oversized kazakların üzerimizden döküldüğü, sırta asılan çantalar ve 70’ler… Bundan kim şikayet eder?

Kombin Önerileri: 70'ler

Karmaşık Patchwork

Desenlerin, renklerin birbirine karıştığı yamalıymış edası veren görüntü ayakları sarıyor. Aslında sadece ayakları değil tüm kombinlere hitap eden patchwork, sadece şu sıralar ayaklarla haşır neşir. Sonrasını tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok. Yamalı pantolonların sinyalleri çoktan verildi. Kimi şimdiden kulakları kabarttı, kimi de çoktan tıkadı…

Kombin Önerileri: 70'ler

Düğmeli Etek

Yaz aylarının sonunda gönlümüzü çalan, gözümüzü bir türlü doyurmayan önden düğmeli etekler kış mevsiminde de etkisini azaltmıyor. Süet kumaşlara dolanan etek modelleri kazakların altına yerliyor ve hiçbir yere gideceğe de benzemiyor. Dizüstü çizmelerle şık, kısa botlarla daha salaş bir görünümü netleştirebilirsiniz.

Kombin Önerileri: 70'ler Kombin Önerileri: 70'ler

Geriden Geriden

70’lerle ilgili kombin önerileri genişleyen ve genişledikçe de uzayan konulara örnek. Bitmek bilmeyen önerilerde geriye kalanlar ve hep kazananlar ise ispanyol paça, fularlı gömlek, süet olan her şey, şapka modelleri ve daha niceleri….