Kışlık Ofis Stili İpuçları

Her güne aynı saatte çalan alarm, aynı dolabın önünde dikilmenize ve hep o aynı soruyu sormanıza mı neden oluyor? ” Bu gün ne giysem?” sorusu için her güne farklı bir cevap aramaktan bahsediyorum. Ofisin yolunu tutmadan önceki zamanlar, dolap önü beklemesindeki su gibi akan dakikalar, son dakika telaşı… Bir göz açık, diğeri ise hala daha rüyada… İşe giderken ofis stili için farklı fikirler arıyorsanız eğer, bunu fazla uzakta aramayın. Dolabınızın içine girin, altını üst, üstünü alt ederek monotonluktan bir adım öteye, aşina olunan durumlardan bir adım geriye gidin! Kıyafet kombinlerinizi birbiri ile değiştirin..

Kışlık Ofis Kombinleri

Klasik siyah pantolon başrol oynadığı ofis kombinleri için artık biraz farklılığa şans verin. Örneğin bu kış siyah pantolon yerine laciverti ön planda tutabilir, renkli sigaret pantolonlarla günü daha renkli bir görünümle geçirebilirsiniz.  Gömleklerinizi V yakalı kazaklar yerine balıkçı yakalı kazaklarla kombinleyebilir, bilindik ama bir o kadar farklı seçimleri gündeme taşıyabilirsiniz. Klasik ve şık tarzınızı kaşe paltolar yerine puf kabanlarla noktalandırabilir, desenleri ve renkleri hayatınızın orta yerine yerleştirebilirisiniz. Günler pazartesini gösteriyor olsa bile hemde…

Ofis Stil İpuçları

Mavi Kaban

Kış trendlerinde bebe mavisinin dış giyim için söyleyecekleri var. Üstelik uzun ve oldukça samimi bir tarza hazırlıklı olun. Sokak modası renk cümbüşüne pastel tonları dokunduruyor. Kombinlerinizde fazla renge alışkın değilseniz siyahı mutlaka beyaz ile, kombininizi ise mavi kaban modelleri ile tamamlayabilirsiniz.

Ofis Stil İpuçları

Olmazsa Olmaz

Artık etek kombin etmek istiyorsanız gözünüzü bir an olsun bile kazaklardan ayırmayın. Ofis için kombin önerileri baş sırasında kalem etekler balıkçı yaka kazaklarla tamamlanıyor. Ortaya da haliyle zamansız bir stil çıkıyor.

Ofis Stil İpuçları

Boyfriend Gömlek

Yaz aylarında gündeme gelen boyfriend gömlekler mevsimin kışa gelmesine aldırmıyor. Ofis stilinizde biraz salaş ama daima şık bir hava estirmek istiyorsanız, boyfriend gömlek ve balıkçı yaka kazakları bir arada kullanabilirsiniz.

Ofis Stil İpuçları

Bomber Ceket

Ofis kombinlerinin sıkıcı havasından bunaldıysanız biraz sportif kaçamaklar yapın. Mesela kabanlarınızı çıkarın ve bomber ceketlere sarının!

Ofis Stil İpuçları

Biraz Tüy

İmitasyon kürk başka bir deyişle peluşlar kombinin tamamlayıcı rolünü üstlenmekten vazgeçmiyor. Bu rolün sorumluluğu gündelik stillere ve ofis kombinlerine ayrı bir şıklık kazandırıyor. Üstelik hiç çaba sarf etmeden…

Ofis Stil İpuçları

Bir Şapka

Bohem tarzınızı ofis stilinize taşımak için kafanıza şapkadan başka bir şey takmaya ihtiyacınız yok. En azından işe başlayana kadar yani…

Ofis Stil İpuçları

Siyaha Lacivert

Her zaman ayrı ayrı kullandığınız siyah ve lacivertin artık buluşma zamanı! Tek tek sarındığınız renkleri aynı kombinde kullanabilir ve aradığınız farklılığa böylelikle daha çabuk ulaşabilirsiniz.