Kısa Bot Modası: Booite Modelleri

bootie-ayakkabi-cesitleri

Ayakkabı modasında sezonun en trend seçenekleri arasında yer alan bootie ayakkabı modelleri, farklı alternatifleri ile her kombine hitap edebiliyor. Sokak modasında son durum raporun neredeyse her bayanın tercihleri arasına giren bootie ayakkabılar, kısa bot modelleri olarak da adlandırılıyor. Bağcıklı, bantlı, tokalı, zımbalı ve zincirli bot modelleri sokakları ve kaldırımları adeta ele geçirmiş vaziyette. Peki, bootie botlar nasıl kombin edilir? Aslında pek çok alternatifli modeli mevcut olmasından kaynaklı her kıyafetin altına farklı tarzda tercih etmek mümkün. Klasik bir görünüm elde etmek için maskülen bot modelleri arasından seçimler yapılabilir. Spor bir kombin oluşturmak için topuksuz kısa bot modelleri giyilebilir, ya da şık ve daha gösterişli bir görünüme hakim olmak isteyenler için topuklu kısa bot modellerivazgeçilmezdir.

bootie-ayakkabi-modelleriRuganı, süeti, derisi derken her ayağa giren bootie ayakkabı çılgınlığı 2015 Kış aylarında modanın hakimi olmaya aday. Aslında çok yoğun olarak tercih edilmesi nedenleri arasında her kıyafette farklı bir tarzda durmasından kaynaklanıyor olabilir. Günlük ya da gece kombinleri düzenlerken dikkat edilmesi gereken nokta; ayakkabının ön plana çıkıp, çıkmaması meselesidir. Eğer ayakkabınızın ön planda olmasını istiyorsanız pantolon ya da Jean seçimlerinizde özellikle pantolon paçasını botun bitiminden biraz daha yukarıda tercih edilmelidir. Bunun nedeni de tahmin edileceği gibi ayakkabı modelinin kapanmaması gerektiğidir. Etek ya da mini elbise de ise böyle bir ayrıntıyı düşünmek zorunda değilsiniz, tabii ki de.

Kısa paçalı pantolon ya da Jean giymek istiyor ve boynuz buna müsaade etmiyorsa eğer, giymeyin. Kısa boylu bayanlar modayı takip ederken, olaya kısa paça girdiği zaman bu konudan uzaklaşmaları gerekir. Bu durumda eğer pantolon renginiz ile aynı renk bir bootie ayakkabınız var ise durum tamamen değişecektir. Teninizi göstermeden ve geçişi fazla belli etmeden kısa paçalı pantolonları özgürce giyebilirsiniz. Hem farklı kombinler yaratmayı, hem de farklı kombinleri giymeyi kolaylaştıran bootie ya da bir diğer değişle kısa bot modellerini kış gelmeden biran önce almanız tavsiye edilir.

Bootie Ayakkabı Modelleri

Bootie Ayakkabı Modelleri Bootie Ayakkabı Modelleri Bootie Ayakkabı Modelleri Bootie Ayakkabı Modelleri Bootie Ayakkabı Modelleri Bootie Ayakkabı Modelleri Bootie Ayakkabı Modelleri