Kış Modası: Kaban

Mevsimin en olmazsa olmazı tabii ki kaban. Hem de ne giyersen giy mutlaka en dış ve baş köşeye kuruluyor. Aslında olayı böyle dışarıdan değerlendirdiğinde de diğerlerinin pek de önemi kalmıyor gibi. Şimdi kimse alınmasın, darılmasın ama kabanı üzerinden çıkarmak biraz bu havada cesaret istiyor. Öyle ki, dış mekandan kendini içeri bile atsan kendine gelmek bir hayli zor oluyor. Bu yüzden her nereye gidersek, nereye girersek girelim bir süre kabanlarla, montlarla yatıp kalkmaya alışmalıyız. İçeri de neler oluyor bir süre kimse bilmese bile olabilir. Hava soğuk, üşümeyin, lütfen üşütmeyin! 

Klasik İnsan

Zamansız moda dolabının en tanıdık yüzü de yün kabanlar. Farklı renklerin enerjisi ile klasikliği daha neşeli hale getirebiliyor. Kış modası ile vintage görünümü vurgulamak isteyenlerin gözü yine kruvaze yakalara takılıyor. Düğmesiz şuradan oraya gidemeyecek bir havada üzülmeyin sarıp sarmalanmak da moda. İçinize kalın bir şeyler giyin mutlaka ama yün kaban da yine vazgeçmeyin, en azından kış mevsimi bitine kadar.

Yine Biraz Parka

Bu kez klasik modaya klasik tarzı ile cevap veren parka modelleri, klasik tarzdan rol çalıp, renkleri kullanarak dikkatleri üzerine çekiyor. Peluş kapüşonların da tıpkı renkler gibi sanki sezonda ağır bir yeri var. Özellikle de sportif kombinler için bu yer oldukça derin. O halde yer açın kış modasında yine kendine biraz yer edinsin!

Tüylü Bir Palto Ya da Manto

Tabii ki de aklımıza tüy dediğimiz zaman artık ilk gelen peluşlar oluyor. Ama öyle çok fazla çeşitlendirmeye gelmiyor artık. Pastel tonların en uçukları, tatlıları bir araya toplanmış bir tüy yumağı yapmış üzerimize üzerimize geliyor.

Kimine Göre Puf Kimine Göre Şişme

Kime ve neye göre olursa olsun artık hiçbir kuralı yok. Bir gece ansızın elbisenize konup en özel davetlere de gelebilir sizinle, günün koşuşturmasında markete de. Hatta içinde pijamada olabilir, mini bir elbise de. Artık şişme montlar saydam, sıvı, her halin şeklini alan tavrı ile varlar. Üstelik hep olacak gibi duruyorlar. Hem de öyle kulaktan dolma sokak modası laflarında, kenarda, dolabın bir köşesinde falan değil, bildiğin hepimizin üzerinde.

Güneş bile aldatmıyor artık. Havanın soğuk olduğunu tahmin etmek için araştırmaya da gerek yok. Bu yüzden dikkatli olmalı kat kat üstüne, ceket kaban üstüne, ne bulursanız tüm bunların üstüne sarın sarmalanın. Arada bir de mutlaka buraya uğrayın.

kaynaklar: showroomist – styledumonde