İlkbahar Sokak Modası Trendleri

İlkbahar modası havanın dengesiz yapısıyla farklılık gösteriyor. Sokak modası bir açılıyor bir kapanıyor. Peki hangi trendler ön plana çıkıyor?

Yıl 2016 mevsim ilkbahardan yaza doğru… Havanın karmaşıklığı geçmişin rüzgarlarını bir kez daha üzerimize estiriyor. 70’lerin özgür ruhu, 90’ların asi ama genç ve dinamik tavrı gündeme geliyor. Gündüzden 70’lerle başlayıp geceye doğru iddialı ve asabi 90’larla devam ederek karma bir ilkbahar modası ile karşılaşıyoruz.

1.Dantel İşlemeli Bluz

Sokağa işlenen dantel tüm bluzların üzerine konuyor. Kot pantolon kombinleri için aranan ve tamamlanan yüz dantelli bluzlarla geliyor.

Dantelli bluz

2.Kat Kat

Kat kat giyinmenin sadece kış aylarına özgü olmadığı İlkbaharın ayazında kendini hatırlatıyor. Hafif ama katlı giyinerek cool ve çabasız şık olmak ise insanı kolaya davet ediyor.

İlkbahar trendleri 2016

3.Havuç Pantolon

Safariye gitmek yerine ofise gidiyorsanız sıkıcı giyinmek zorunda değilsiniz illaki. Bu bahar kombinler rahatlığı ön plana çıkarıyor. Yüksek belli havuç pantolonlar hem şık hem de konforlu bir gün sunuyor. Kabul edenler? Kabul edilmiştir!

Havuç pantolon

4. Omuzlar Daima Açık

Güneşi bu sezonda ilk omuzlarımızın gördüğünü söylemiştim. Omzu açık bluz gerçeği gardıroplara geçen sezondan eklenen parçalarla değerlendirilebilir ya da omuzları açıkta bırakan parçalarınızı çoğaltabilirsiniz. Omuzlarınızı hafifletmek için…

Omzu Açık Bluz

5.Sivri Burun

Ayakkabıların, terliklerin, babetlerin burnu alışılmışın dışında sivriliyor. Geçen sezondan sinyal veren sivri burun ayakkabı trendi alarm veriyor.

İlkbahar ayakkabı trendi

6.Military

Haki renk sokaklarda arttıkça ben bu trendden biraz uzaklaşıyorum. Military tarz ise tüm bu uzaklaşmamı tabii ki umursamadan emin adımlarla sokağa yayılıyor. Kısacası bu baharda bizi ucundan kıyısından yeşertiyor.

miltary tarz

7.Çizgiler

Bahara en çok yakışan çizgiler yeniden gündemde. Çizgili pantolonlar, gömlekler, tişörtler iki farklı ren ile birbirlerine şık bir rest çekiyor yine…

8.Kalın Bantlı Terlik

Bant meselesi ayakkabıdan terliğe bulaşarak, terlikleri topukları açık ayakkabı edasına dönüşüyor. Hafif topuklu formlar ise her zamanki gibi ayağımızı yerden kesmeye yetiyor.

İlkbahar Gömlek

9.Çiçekli Baskı

Cemre toprağa düşüyor elbise, pantolon ve gömlekler çiçek açıyor. Bu sefer küçük çiçek deseni vintage bir havanın hakimiyet kurmasında önemli bir rol oynuyor.