Gençlik İksiri: Yüz Yogası

yoga-hareketleriYüz yogası cildin yaşlanmasına karşıt bir yüz jimnastiğidir. Yüz yogası nedir? sorusu, yüzün yaşlanmasına karşın yapılan yüz egzersizleri diye yanıtlamak mümkündür. Yüz yogası düzgün ve rutin bir şekilde uygulandığı zaman ince, kalın, yerleşmiş tüm cilt kırışıkları yavaş yavaş silinmeye başlar. Aynı zamanda ciltte gözle görünür bir toparlanma söz konusu olur.
Yoganın tarihi Hindistan sınırlarına dayanır. Tümüyle incelendiği zaman sadece bir spor gibi değerlendirmek çok yanlış olacaktır; çünkü yoga aslında bir yaşam biçimidir. Fiziksel  aynı zamanda da ruhsal bir rahatlamanın gerçekleşmesi için öncelikle kişinin kendini tanıması ile başlayacaktır. Yoga yapmanın ya da yoga sayesinde hayat biçimi değiştirmenin temeli dini inançla bağdaştırılmaması gerekir. Yoga da zaten dini bir inanç değildir. Yoganın temelinde sevgi bulunur. Öncelikle kişinin kendisini derinlemesine tanıması ve ardında da kendisi de dahil, canlı veya cansız her şeye sevgi beslemesi esas alınmaktadır. Yüz yogasında da temel esas yıpranmayı geri plana atmak gelir. Yüz yogası yaparak hem kendinizi rahatlatabilir, hemde bu rahatlama karşılığında yorgun ifadenizden kurtulabilirsiniz.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yoganın en temel kuralı nefes teknikleridir. Yüz yogasında da bu nefes teknikleri önemlidir. Doğru nefes almak, yaşam kalitesini yükseltir ve vücut sistemini doğru çalışmaya yönlendirir. Vücuttaki tüm dolaşım sistemi, kan basıncı ve sinir sistemi doğru nefes tekniklerini uygulanması sonucunda düzene girer. Bu düzen hem sinirlerin gevşemesine, daha rahat hissetmeye, hem de aynı zamanda kalp krizinin önlenmesine neden olur.  Nefes tekniklerinden hemen sonra olaya duruş ve pozisyon girer. Doğru bir duruş pozisyonu daima dik olandır. Dik pozisyonda oturmakta zorlanıyorsanız eğer; sırtınızı bir duvara yaslayıp, bacaklarınızı düz bir şekilde uzatabilirsiniz. Tüm bunların ardından doğru hareketleri yaparak yüzünüzdeki istediğiniz gençleşmeyi zamanla gözlemleyebilmeniz mümkün.

Yüz Yogası Hareketleri Nelerdir?

yuz-yogasi-nedirYüz yogası ya da yüz egzersizleri, yüz kaslarınızın çalışmasını sağlar. Kasların güçlenmesi, yüzünüzdeki sarkmaların toparlanmasına neden olacaktır. Tabii ki de cildin iyileşme süreci beslenme, sigara ya da alkol tüketimi gibi etkenlerle değişime uğrar. Sigara ve alkol cildin toksin toplamasına neden olurken, yaşlanmanızı da hızlandırır. Bu yüzden de bu iki zararlı maddeyi hayatınızdan çıkarmak en doğrusudur. Bu doğru adımla beraber yıllara meydan okuyabilir ve daima daha dinç bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yogadaki en önemli aşama hayatınızın her dönemine yansıması gereken ve son aşama olarak değerlendirilen bölümdür.  Pozitif olmak yoga için en büyük adımlardan bir tanesidir. Hayatın her anına pozitif bakmalı ve bu şekilde değerlendirmeniz sizi her zaman için, herkesten bir adım önde tutacaktır.

İşte gençlik iksiri yüz yogası egzersiz hareketleri;

yuz-yogasi-hareketleri-nelerdiryuz-yogasi-hareketleri