Çizgi Çılgınlığı: Breton Bluz

Bir Coco Chanel imzası taşıyan breton desen tarih bakımından oldukça derin bir geçmişe sahip. Eskilerin rüzgarını ve izlerini taşıyan bu desen yeni trendlerle beraber 2015 modasında yeniden öne çıkıyor. Paralel belirgin çizgiler, denizci giyim tarzında da değerlendirilen ve sembolleşmiş örnekler içerisinde. İnce çizgilerin net geçişlerle belirgin bir hale gelmesi de modaya ayak uydurmasını sağlıyor adeta. Günümüz trendlerinde yer alan breton bluz, farklı kombinlerin ortaya çıkmasını sağlayan ayrıcalıklı bir yapıda. Günlük giyimin spor tarzını yansıtırken, klasik kombinlerde de salaş bir stili doğuruyor.

Sokak Modası

Breton Bluz Nasıl Giyilir?

Kendinden deseni olan ve sık paralel çizgilerden meydana gelen bluzların kombinlemesi de tahmin edildiğinden daha kolay. Hele ki söz konusu günümüz trendlerinde yer alan desen üstüne desen modası da tüm seçimleri daha da kolaylaştırıyor. Breton bluz üzerindeki net geçişlerden dolayı farklı desenlerle kullanıldığı gibi aynı zamanda da tek rengin hakim olduğu parçalarla da kombinlenebilir. İlk etapta spor kombinlerde kullanılacak gibi duran bu desen, aslında kesin bir yargıya işaret etmez; çünkü farklı ayakkabılar ve klasik eteklerle şık bir duruş yakalanabilir.

2015 İlkbahar Trendlerinin Üzeri Çiziliyor

Birçok tekrarın yeniliklerine şahit oluyoruz yeni sezonda. Breton bluzlar da bu tekrarlardan bir tanesi. İnsan bazı şeyleri bir kez daha görmekten tahammül edemez ama breton desenler tahammül sınırlarını zorlayanlar gibi değil. Şık ve asimetrik görüntüsü, bölünmüş çizgileri aslında tek bir parça olarak algılatıyor. Dikkat çeken bir havasının olması aslında bilerek ve kasten tercih edildiğini her daim hatırlatıyor. Günlük stillerde iddialı kombinleri denim pantolonlar, salopetler, etek modelleri ile ortaya çıkarmayı basitleştiren bu desene bir kez alıştı mı insan, biraz zor kopacak gibi duruyor.

yeni trend sokak stilleri yeni trend sokak stilleri yeni trend sokak stilleri