Casual Giyim: Spor Şık Kombinler

Her gün bir sonraki günden farklı kılan tercihler, kıyafetler, hava koşulları, ayakkabılar, saç modelleri, trafik, yoğunluk ve benzeri etkenlerle değişen günler. Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, koca hafta bitti (cuma), cumartesi, yarın pazartesi (pazar) diye sürüp giden haftalar. Haftaların sonunda aylar, ayların birleşimi yıllar. Yılların takibi ise moda. Her yıl gelişen, yenilen görünümüyle farklı trendler… Yeni yıl, yeni sezon renk tahminleri, odak noktaları, tercih yığılmaları ve artık yakından takip edilen sokak stilleri, casual (günlük) giyim tarzları. Casual giyimde son zamanlarda biriken ve biriktikçe yayılan bir tercih var: Spor şık kombinler!

Casual Giyim

Casual giyim yani günlük giyim stilleri denildiğinde hemen akıllara bir kot bir tişört seçimleri gelmesin. Spor şık denildiğinde, hem salaş hem de zarif bir görünümün ortaya çıkması gerekiyor. İki ayrı zıttın, yumuşak bir geçişle ortaya çıkan uyumu. Bir tişört ile bir sigaret pantolonun kombini mesela ya da kot üzerine giyilen şık bir gömleğin yarattığı etki. Bu etkiler genellikle spor ama şık yorumunu tetikliyor. Peki, konuya daha farklı bir bakış açısından bakarsak ne çıkar ortaya? Şık ve konforlu kombinler… İki ucu da muhteşem olan bir değnek, üstelik duruşlara kazandırdığı sofistik görünümle de sihirli olduğunu kanıtlıyor adeta.

Casual Giyim

Spor Şık Kombin Trendleri 

Sokak modası trendlerinde hem salaş hem de şık olmak çabasız bir zarafeti tetikleyen bir unsurun hediyesi. Bu konuda da artık sezon İlkbahar mevsimini göstermeye beş kala yeni trendleri getiriyor karşımıza; jogger pantolon modelleri, salopetler, gömlek elbise, mom jean, boyfriend jean vs.

Casual Giyim

Öncelikle amaç hem spor hem de şık bir duruş kazanmaksa eğer kesinlikle iki farklı seçimin birleşimini doğru bir şekilde yapmak gerekli. Bir jean pantolonun üzerine şık bir üst giyilebileceği gibi seçimin salaşlığı şıklıkla eşitleyen kısmını tamamen aksesuarlara da bırakmak mümkün.
İş yeri, ofis kombin seçimleri için yine bu iki ayrı tarzın birleşiminden yararlanmanın da ayrı bir raconu var. Ağır basan şıklık gibi, yalancıktan salaş bir görünüm varmış gibi… Peki bunu nasıl yapıyoruz? Tabii ki yaşasın rahat ayakkabılar, giyilsin takımlar!

Casual Giyim

Günlük hayatta tarzın komple bu yöne doğru ilerlesin diyenler ise karma, ortaya karışık kombinlerden beslenebilir. Hem de bu beslenme stilleri çok daha hoş bir görünüme de kavuşturabilir. Netice de adı üstünde sokak trendi…

Casual Giyim