Bugün Ne Giysem: Kazak

Malum hava şartları diye başlayan her cümle soğuktan donmak üzere. Hava soğuk, mevsim kış olunca ne giysem sorusunun tabii ki de en net cevabı kazak oluyor. Üstelik 2017 kış modası kazak modelleri öyle iki laf ile geçiştirilecek kadar basit değil. Bazen mevsime inat renkli, kimi zaman mevsime ayak uyduracak kadar cesur ve nötr. Kimi zaman kısa, kimi zaman bir iki beden büyük başkasından emanet bir duruşa sahip. Kiminin omuzu düşük, kimi 80’lere gönderme yapacak düzeyde kabarık. Kısa ve öz söylenen kazak, laf olup dile geliyor ve her stili yine sarmaya başarıyor. İşte sokak modası göz aşinalığı yapacak en moda kazak modelleri ve tabii ki kombin önerileri:

 

1- Sana kırmızı çok yakışıyor

İşte buradayım ve kış soğuğunun ustasıyım diye bağıran kazak modellerini bu sezon duymamazlıktan gelmeyin. Dinamik tonların başını çeken enerji dolu kırmızı kazak modelini bir jean ile geçiştirin.

2- Renkleri sırala

Uyumsuzluğun uyumu ile dans etmeye hazır mısın? Renkleri gruplara ayırmayı bırak ve zıt, karmaşık renklerle samimi ol.

Kombin önerileri: Kazak | Modaviki

3- Kazak mı elbise mi?

Triko elbiseler lafı bu sezon biraz fazla uzatıyor. Ayak bileğine inen uzun triko elbiseler sıcak tutmaya oldukça kararlı. Nötr tonların hakim olduğu ve tek renk olan modeller ön planda. Bu da kombin meselesinde kolaya kaçmayı bile daha da basitleştiriyor. Tamamen giy-çık mantığı…

Kombin önerileri: Kazak | Modaviki

4- Bir iki beden büyük

Birinden emanet gibi duran büyük ve salaş kazaklar da yine üzerimize geçiyor. Yıl 2017 modası olunca akan sular biraz dursa ve bu denli abartı biraz bizden uzak olsa mesela?

Kombin önerileri: Kazak | Modaviki

5- Kollara dikkat kızlar

Volümü yüksek kol detayı kış ayında da kolumuza giriyor. Fırfır detayları yünle kaplanıyor.

Kombin önerileri: Kazak | Modaviki

6- Yine püskül

Püskül sokak modasını adeta mesken tuttu. Her mevsim tepemizden inmiyor. Şimdi sıra kazaklarda. Giymeyen kaldıysa lütfen bir an önce sırasını savsın, püskül artık raflardan biraz kalksın..

Kombin önerileri: Kazak | Modaviki

7- Soğuk havayı pastel renkle yumuşat

Kışın sert havası pastel tonları ile yumuşuyor. Artık beyazda giysen kışın toz tutmuyor.

Kombin önerileri: Kazak | Modaviki

8- Şimdi biraz asimetrik ol

Önü kısa arkası uzun trendi yerini önü kısa arkası baya uzun trendine bıraktı. Bu baya bir uzunluğun gün geçtikçe uzadığı rivayetleri kulaktan kulağa dolaşırken konu da haliyle kendi kendine uzuyor.

Kombin önerileri: Kazak | Modaviki

9- Karpuz kol değil mi o?

1980’li yıllar modasından yadigar olan karpuz kol hortlayarak gelen tarafta. Üstelik kazak modellerine konuyor, bence çok iyi ediyor.