Bu Senenin Modası: Sokak Stili

Yepyeni bir sezonla karşı karşıyayız. Hatta aslında her saniye yeni. Yeni mevsim, yeni sezon ve yepyeni başlangıçlar.. Yeni denildiğinde hep bir heyecan, birazcık endişe ama ne olursa olsun da umut kaplar insanın içini. Her zaman bir yerlerde hep beklenti yatar, uyur ve zamanı geldiği vakit uyanır. İşte şimdi yeniliğin uyandığı zamanlardayız. Yenilikleri üstümüze geçirmeye başlamalıyız!

Yeni Sezon Yeni Moda

Sokak modası düzenlenen moda haftaları ile renklenirken, bir yandan da gece gündüz hava sıcaklığının dengesinin bozmasıyla insanı kararsızlıklara sürüklüyor. Ne giysem sorusuna ek ne alsam sorusuyla doluyor kafalar. Kafalarda hep soru işareti, yeni sezonda neler bekliyor bizi?

Gece ve gündüz hava sıcaklığının dengesizliği sokak stilleri üzerinde de etkisini göstermeye başladı. Kimi yazlık moddan çıkamazken, kimisi paltolara sarınmayı tercih ediyor. Üstelik bu her iki şıkkı seçen kişiler karşılaştıklarında birbirlerine uzaylı görmüş gibi bakıyor. Önceliği ise mevsimlik kıyafetlere vermek gerekiyor. Mevsime uygun ceketlerle ne üşümeyi göze alabilir, ne de kalın kıyafetlerle burhan geçirmeyi kabullenmiş olursunuz. Peki yeni sezon, yeni şans, neler var neler yok?

Kadifeden Kesesi

Süetle başlayan yumuşak doku sendromu kadife ile devam ediyor. Kararlı adımlarla yükselişe geçmeye başlayan kadife sportif parçalarla kombinlendiğinde parizyen bir stile de davetiye çıkarıyor.

Bu senenin modası: Sokak stili

Military Tarzı

Haki yeşili yaz başından beri gündemde. Askeri tarz olarak da anılan military hızını kesmeden yeni sezona da adını yazdırıyor. Özellikle de ceket modelleri ile karşımıza çıkıyor. Disiplin şart, bu yüzden ceketsiz çıkan hasta olma ihtimali ile cezalandırılıyor!

Bu senenin modası: Sokak stili

Şifon Mevsime Kafa Tutuyor

Transparan dokusu ve şeffaf görünümü ile şifon soğuk havayı alt edeceğe benziyor. Yine ve yeniden yeni sezonda şifon ayrıntılar şimdiden kendini belli etmeye başladı. Detaylara inen ve bir ayrıntıda bile kendini belli etmeye yeten şifon, her an şık bir stil için imdat butonu olmaya aday.

Bu senenin modası: Sokak stili

Uzun Yelek 

Yelekler artık sadece bir kombin tamamlayıcısı değil. Uzayıp giden halleri ile yerlerini sağlamlaştırıyorlar. Yeni sezon uzun yelek modelleri artık sandığınızdan daha kuvvetli. Esen tüm serin ve soğuk rüzgarlarda sizi korumak için sırtınızı sıvazlıyor.

Bu senenin modası: Sokak stili

Tüm Detaylar Fırfır

Dik yakalı gömlekler, fırfırlı gömlek modelleri derken artık kazaklarda bile rastlanan fırfırlı detaylar var.  Fır şurada fır burada derken durum çığırından çıkıyor. Hazır çıkmışken de her yana dağılıveriyor. Bu dağılmayla da hem şık hem de nostaljik havasıyla vintage stil arayışına cevap oluyor. Bir taş iki farklı tarza çarpıyor ve stillere sıçrıyor.

Bu senenin modası: Sokak stili

Uzun Elbise

Bohem hala daha o özgür tavrını üzerimizden eksik etmiyor ve sokak modası uzun elbise modelleri ile hareketleniyor. Desenleri, renkleri ile dinamik ve enerji dolu bir tavır sergilerken, uzun etek algısıyla umursamaz şıklık kazanılıyor.

Bu senenin modası: Sokak stili

Yeniden Grunge Tarzı 

Dağınık ve viran bir görünüm olan grunge stil, 90’lı yıllardan kapımızı çalıyor. İlk başlarda usul usul ilerleyen bu yıpranmış görüntü yavaş yavaş dozunu arttırıyor. Yırtık jean kombinleri, çabasız şıklığın sportif tarafları ve normcore giyim derken biraz daha fazlası yarım topuz toplanmış özensiz saçlarla başladı. Şimdilerde sahnede yamalı jean pantolonlar var. 90’lardan gelen bu umursamaz tavır kotların paçasını da kıvırmayı ihmal etmiyor.

Bu senenin modası: Sokak stili

Gerdana Fular

Birkaç zamandır fularlar başlarda taşınıyordu. Yeri şimdilerde biraz daha aşağıya doğru indi. Boğazlar fular modelleri ile renkleniyor ve aynı zamanda da korunuyor. Gömlek, tişört fark etmeksizin her kombine ekleniyor.

Bu senenin modası: Sokak stili

Kürk Detaylar

Her an her yerden fırlamaya müsait artık kürk. Bir ceketin motifinden ya da elbisenin herhangi bir tarafından. Kürk bu sene yakamıza yapışıyor ve kolay kolay da etkisinde azalma göstereceği gözükmüyor. En azından önümüzdeki bahara kadar…

Bu senenin modası: Sokak stili

Kazaktan Elbise

Diyelim ki hava bir gıdım daha soğudu. Diyelim ki tek parça giyinmekten hoşlanıyorsanız. Hadi bir de diyelim ki kış geldi çattı. İşte bu kısımda söz daha ağızdan çıkmadan kazaklar elbise oluyor. Üzerimize yapışıp kalıyor.

Bu senenin modası: Sokak stili

Bu senenin modası ile ilgili son söze gelince ben yeni sezon rengimi seçtim. Toprak tonları, camel, haki yeşilleri beğendiklerim arasında; fakat favori rengim terakota. Yaşasın pişmiş kil bazlı ve kahverengiye çalan kızıl toprak tonları!

Bu senenin modası: Sokak stili

Bu senenin modası: Sokak stili

Bu senenin modası: Sokak stili Bu senenin modası: Sokak stili Bu senenin modası: Sokak stili Bu senenin modası: Sokak stili Bu senenin modası: Sokak stili Bu senenin modası: Sokak stili Bu senenin modası: Sokak stili