Bırak Dağınık Kalsın: Bozuk Örgü

Dağınık Örgü Saç Modelleri

Saç modelleri her gün, her saat bayanların yakından inceledikleri ve ilgilendikleri konular arasında. Yeni trendler incelendiğinde saç modası seçeneklerinde dağınık örgü modelleri gün geçtikçe daha yaygınlaşmaya devam ediyor.  Okul için alternatif saç modelleri arasında da yer alan seçenekler, pratik ama bir o kadar farklı saç şekilleri arayışında olanlar için ideal seçeneklerle dolu. 

Bozuk Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Saç örgüsü yapa teknikleri genel olarak artık bilinen ya da araştırıldığı zaman kolaylıkla erişilen bilgiler arasında. Dağınık saç örgüsü modelleri ise biraz daha farklı uygulanmaktadır. Öncelikle saçın kesim yapısına bağlı olarak incelendiği gibi farklı işlemlerle de yapılabilir. Özellikle saç kesimi modeli düz ise krepe yardımı ile dağınık görünüm örgü işleminden önce verilebilir. Krepe işlemi yapmak istemiyorsanız da saçı ördükten sonra tarak yardımı ile de dağıtabilirsiniz. Dağınık görünüme natürel bir hava katmak amacı ile simetrik bir yol izlenmemesi gerekir. Gelişi güzel bir şekilde farklı bölgelerden ayrılan saçlar dışarıya doğru çıkarılabilir. Bir de saçı örme işlemine başlamadan önce çok fazla taramak ve düzgün bir şekilde toplamak yerine, yine gelişi güzel bir şekilde örme işlemine başlamak gerekir.

Dağınık örgü modelleri hem gündüz hem de gece kullanılabilecek saç modelleri arasındadır. Farklı tekniklerle örülen saçlar yine farklı tekniklerle bozuk hale getirebilir. Saçı çok yıpratmamak amacı ile sürekli olarak krepe işleminden kaçınılmalıdır. Dağınık örgü modellerini sadece düz bir şekilde değerlendirilmemelidir. Topuz, bant ve daha farklı modellerde de dağınık bir görünüm elde edilmek amacı ile aynı işlemler uygulanabilir.

Dağınık Örgü Modelleri Dağınık Örgü Modelleri Bozuk Örgü Modelleri Bozuk Örgü Modelleri Dağınık Örgü Modelleri Dağınık Örgü Modelleri Dağınık Örgü Modelleri