Biker Tarz: Pantolon Ceket Bot

Biker tarz artık sokak modasını baştan aşağıya istila ediyor. Birçok çeşitte incelenen biker pantolonlar, ceketler, botlar 2015 trendleri arasında adından bolca söz edeceğe benziyor.

sokak stilleri

Biker Pantolonlar

Öncelikle çıkış tarihi çok eskilere dayanan bu pantolon modelleri dilimizde motorcu pantolonu olarak adlandırılıyor. Biker tarzın izlerini taşıyan bu Jeanlerde diz detayları hakim. Deri biker pantolonlarda günümüz modasında trendler arasında. Sadece diz detayların yer verilmediği tasarımlarda ikinci planda dikkat çeken ayrıntı da fermuarlar. Bilekleri fermuarlı ve cep detaylarında da fermuar aksesuarları ile desteklenmiş pantolonlar sezonun dikkat çeken stillerini ortaya çıkarıyor. Günlük stiliniz için şık kombinler düzenleyebileceğiniz gibi aynı zamanda da sportif bir tarz da oluşturabilirsiniz. Hem jean modelleri hem de deri tasarımları ile çoklu kombinler düzenlenebilir.

sokak modası

Biker Ceketler

Aslında biker ceket modelleri sezon başında kapitone deri ceket modelleri ile de gündeme gelmişti. Omuz detayları ve fermuar detaylarının yanı sıra biker ceketler de bir de zımba aksesuarları kullanılır. Çok şık bir kombini daha salaş hale getirmek için kullanıldığı gibi baştan aşağıya deri kombinlerinde de birincil olarak tercih edilen ceket modellerine örnek olarak gösterilebilir. Kemer detayı, cep tasarımları, desenleri ya da sade olarak tasarlanmış olanları günlük hayatınıza hareket katabilir. Genel olarak sade kombinleriniz üzerine tercih etmeniz daha doğru bir seçimi beraberinde getirir; çünkü zaten detayları göz önünde olan bu ceketler, sade bir kombinler göz alıcı bir hale gelecektir. Odak noktası olarak belirleyebileceğiniz tarzda bir ceket modelidir.

sokak modası

Biker Botlar

Bootiee, kısa çizme, kovboy çizmesi, yağmur botları derken hepsi dama çıkıyor. Biker botlar ile tarzınıza farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. 2014 sezonunda ön plana çıkan biker botlar, yeni sezon itibari ile yeniden popülerliğini ele aldı. Genel olarak değerlendirilmesi yapıldığında en çok kovboy botları ile karıştırılan biker botlar, motorcu ayakkabısı olarak da anılır. Tüm kombinlerin altına kullanılabilen bu tip bot modelleri rahatlık bakımından spor şık bir görüntünün yakalamasına yardımcı olacaktır. Mini şortlardan jean pantolonlara, eteklerden elbise modellerine kadar geniş bir yelpazede değerlendirilebilecek olan bu ayakkabı modelleri ile kombin yapmanın pratikliğini yaşayabilirsiniz. Geçtiğimiz sezon zımbalı modelleri ön plana çıksa da yeni sezonda biraz daha durumların değiştiği gözlemleniyor. Bu sezon biket botlarda bolca kullanılan kayış detayları model olarak kombinlerin gözde seçimi olmaya aday.

sokak modası

Sokak Modası Biker Tarz

Biker tarzı stilinizle sokak modasında yansıtmak istiyorsanız eğer öncelikle tek bir yerin öne çıkmasını sağlamalısınız. Üç ayrı aşamada incelenen biker tarz pantolon, ceket ve bot modellerinin üçü de aslında odak noktası olabilir; çünkü üç kategori de ayrı ayrı detaylara sahiptir. Bu yüzden kombinlerinizi düzenlerken stilinizde biker ayrıntısına yer vermek istiyorsanız muhakkak tek bir yer de kullanmanız çok daha hoş görünmenizi sağlar.

sokak stilleri sokak stilleri sokak stilleri sokak modası