Ayak Bilekleri Üşümeyen Kızlar

Şakası bir yana gerçeği sokaklarda bir o yana bir bu yana giden kızlar, kızlarımız size sesleniyorum: ” Sıkı giyinin, aman üşütmeyin!”

Evet bahar ayına girdik. Cemreler düştü. Ama ya tutmazsa? Havalar güneşin yüzünü gösterip, aldatan bir güneşli günde dondurucu soğukla bizi yüzleştiriyor. Evet herkes yaz ayının kıpırdak yanlarını seviyor. Çok sıcaktan bunalmayı ve kışı özlemeyi de seviyor ama bu soğuk havanın etkisini değiştirmiyor. Kısa paçalar, elbiseler, etekler giyip hiç üşümeyen kızları kıskanıyor ve bir türlü ikna olamıyorum. Kazak altı giyilen etek, tercih edilen spor ayakkabı çok cool ama ben bir türlü cool olamıyorum, kıl oluyorum!

İşte hayretler içerisinde bırakan soğuk havaya meydan okuyan kombinler:

Kısa Paça | Modaviki

-Paça boyu hodri medyan

Kısa olması ve ayak bileklerinin soğuk ile yüzleşmesinin sanki şart olduğu bir dönemdeyiz. Paçası kısa olsun ne olursa olsun diye sanki dövünüyoruz. Kısa paçalı pantolon diye çıldırıyoruz. Peki giyince üşümüyor muyuz?

Kısa Paça | Modaviki

-Hadi şimdi gerçeği söyle

Kısa bot, kısa çizme ve aradan gözüken ten sokak modasına yapıştı. Uzun kabanlar tüm bu kısalığı dengelerken üşümüyorum diyen yalan söyler.

Kısa Paça | Modaviki

-O zaman neden kazak giydin?

Madem hava külot pantolon giyebilecek kadar iyi. Kısa pantolon giyebilecek kadar cüretkarsın, o kazak fazla kalın değil mi?

Kısa Paça | Modaviki

-Bere bile takmışsın oysaki

Tabii bir de ince ve hafif kumaşları sevip başından asla bereyi çıkarmayanları unutmamak gerekiyor.

Kısa Paça | Modaviki

-İyisin hoşsun ama canım sen öyle kesin üşürsün

Benim hiç ayaklarım üşümez diyenlere sevgiler gönderiyorum. Hava hala soğukken mevsime göre uyumlu giyinmeyi tavsiye ediyorum.