Aşkın Ömrü Kaç Yıl?

ask-love

Aşkın bağları tamamen sabır ve anlayışla bağlıdır. Heyecanla beslenir ve kişinin doyum noktası ile alakalı bir şekilde sona erer. Yine kişilik farkından dolayı da sancısının süresinde farklılıklar gözlemlenir. Aşkın ömrü kaç yıl? sorusuna onlarca cevap vermek mümkündür. Yapılan araştırmalar sonucunda aşkın ömrünün 3 yıldan daha az olduğuna ulaşılmıştır. Aşkın vücutta değişimleri nedeni ile aslında bitişi de tamamen kendini koruma mekanizması ile alakalıdır. Bilimsel olarak incelendiği zaman vücut bir saatten sonra aşkın heyecanına yenik düşer ve yavaş yavaş sona ermeye başlar. Peki ya ilişkiler?


Sizin Aşkınızın Ömrü Ne kadar?

ask

Aşık oldunuz ve heyecandan midenizde kelebeklerin uçtuğunu, ayaklarınızın yerden kesildiğini hissediyorsunuz. Daha az yemek yer oldunuz, uykunuz bir türlü gelmiyor, sabahları çok erken uyanıyorsunuz, sürekli yüzünüzde bir gülümseme. Sonra? Sonra günler geçiyor ve doğal olarak saatler. Karnınız artık acıkıyor, uykunuzda normale döndü, sabahları yataktan çıkmak cidden ayrı bir dert yine ve elmacık kemikleriniz artık yukarıda değil, ayaklarınızda gayet yere basıyor ve hatta bazen tökezliyorsunuz bile. Peki ya o? Onu hala aynı heyecanlı mı bekliyorsunuz? Aslında hayır. İlk günlerin heyecanı, vücudunuzda salgılanan adrenalin bitti. Peki şimdi sizin aşkınız bitti m? Tabii ki de hayır. Aşk iki insan arasında başlayan ve sevgiyle kök salan bir histir. Sevmenin de en büyük kuralı saygıdır. Saygı göstermediğiniz bir kişiyi sevemezsiniz. Sevmediğiniz birine aşık olmakta imkansızdır. Yani aşkınızın bittiğini düşünmeyin. Aşk; düşünceleriniz, hayal gücünüz ve sevgilinize bağlılığınız kadar sonsuzdur.

ask-parasutuİlişkinize Heyecan Katın!

Sadece heyecan ilişkinizin ilk günlerinde yaşanmıyor. Bu heyecanı yeniden başlatmaya ne dersiniz? İlişkiye nasıl heyecan verilir? Bu bir ilaç değildir. Bu sizin ve partnerinizin elinden gelen ve aslında çokta basit bir işlemdir. İkinizin de hoşuna gidecek yeni yerlere gidin. Bugüne kadar yapmak istediğiniz şeyleri beraber yapın. Paraşütle atlamakta gayet adrenalin salgılanmasına yardımcı olacaktır. Tabii gidip sürekli bir yerlerden atlamayın. Beraber ve baş başa vakit geçirin. Sohbet etmek ilişkinin en önemli kısmını oluşturur. Ona bugüne kadar anlatmadığınız ne çok şeyiniz biriktiğine inanamayacaksınız. Zaten iki kişinin sohbet etmesi için illaki olan şeylerden bahsetmesini gerektirmiyor. Ona hayallerinizden bahsedin, bu size heyecan ve mutluluk verecektir.

askin-omruAnlayış Göstermek İlişkiyi Besler!

İlişkinizin ilk günlerinde karnınız acıkmıyordu ve zamanla bu normale döndü. Hatta bazen canınız sıkıldı ve hiç olmadığı kadar yediniz. İlişkiyi iki insan yaşadığı için, ilişkinizi de beslemek zorundasınız. Partnerinize anlayış göstermek ilişkinizi sağlamlaştırır. Ona hak vermediğiniz konular için bile onun fikrini anlamaya çalışın. Böylelikle farklı pencereden aynı noktaya bakmayı yakalayabilirsiniz. Bu tıpkı uzaktaki bir nesneyi göstermek için gösterdiğiniz işaret parmağınızdaki çabaya benzemeli. Pes ettiğiniz zamanlar da yalnız kalmalı ve sabretmelisiniz. Sabrınızın bittiği noktada aşkınız da bitmiştir. Geçmiş olsun…

aşk