90’lar Modası Sokak Stili İstilası

Kimi için çocukluk dönemi, kiminin gençlik yıllarıdır 90’lar. Çılgın, taşkın, içten, sempatik, düzensiz ve bir o kadar uyumsuz 90’lar modası yine yeni sezon trendleri arasında sokak modasını talan ediyor.  Üstelik 90’lı yıllar modasına kapılarak şık ya da salaş bir görünüm kazanmak o kadar da zor değil. Lüks bohem cepte, glam gruge sahnede!

Mini Etek Kombinleri

Midi etekler gibi mini etekler de yeni sezon favorilerinden. Üstelik kareli, ekoseli ve üzerine de piliseli detaylara sahipler. Moda akımı 90’lar üzerinden esince dışarıda bırakılmış, içeri sokulamayacak kadar kalın kazaklar eteklerin üzerine tünüyor.

90'lar modası

Devir Kısa Kazak Devri

Her an her yerde karşımıza çıkan crop üstler yine geçmişin izlerini taşıyan parçalardan. Göz ucuyla 1990’lı yıllara bakınca kısa kazakları fark etmemek adeta imkansız. Yüksek bel vurgusunu daha da tetikleyen kısa kazaklar yine sokak stilleri konusunda gündemde. 90’lardan günümüze gelen bu trend göbeklere açıklık vadediyor, giyenlere de üşümeyi.

90'lar modası

Mom Jeans 

Anne pantolonu olarak da anılan yüksek belli ve boru paçalı kot pantolonlar sokak modası istilasına katılan takımda. Üstüne üslük herkesinde dolabından hortlayıp, üzerine geçti bile. Basic tişörtlerle değerlendirilen mom jeans kombinleri, hava serinleyince yerini büyük ve geniş örgülü kalın kazaklara devrediyor.

90'lar modası

Kot Tulumlardan Vazgeçilmiyor

Havalar da soğudu. Sonbahar mevsimi artık kışa doğru yola çıktı. Çıktı çıkmasına ama yazdan kalan tulum modellerinin yazlıklarla ortadan kalkmaya pek niyeti yok gibi. Kot tulum kombinleri 90’lardan esen rüzgarla artık kazaklar, crop üstler ve uzun kollu bluzlarla tercih ediliyor.

90'lar modası

Gömlek Giymeden Asla

90’lar modasının eskimeyen bir tarafı da ekose ya da oduncu gömlekleri. Zamansız trend dedikleri açılımda oduncu ve ekoseli gömlek modellerini saymamak mümkün değil. Sokak modasında da gerek ceket niyetine tişört üzerine, gerek kombin tamamlayıcısı görevinde bellerde, şık bir stil denildiğinde etek kombinleri ile odak noktası oluyor. Hal böyle olunca da gömleksiz adım atılmıyor.

90'lar modası

Kot Ceketler Bir Beden Büyük

Oversized hep bahsettiğim bir iki beden büyük geniş kalıplar… Daha öncede ele aldığım kot ceketlere sıçrama olayı. 90’lı yıllardan gelen ve şimdilerde herkesin omuzlarına değmek için bekleyen trendi.

90'lar modası

Glam Grunge 

Lüks bohemden sonra şimdide glam grunge ile baş başayız. Yarım topuzlu kızlar, etek altı giyilen postallar ve çabasız şık durumların salaş tarafları artık her yere dağılıyor. Bu dağılma da herkesin stiline usulca bir öpücük konduruyor. Kimi postalları çekerek sert bir imajı uzun elbiselerle kırıyor, kimisi özensiz tavrını yarım topuzu ile gösteriyor. Yırtık pırtık jeanler kışın serinliğine bir pencere açıyor. Işıklar yanıyor ve glam gruge selamlıyor herkesi…

90'lar modası 90'lar modası 90'lar modası 90'lar modası 90'lar modası 90'lar modası 90'lar modası 90'lar modası