5 Maddede Sokak Modası

Neler var sokak modasında? Neler yok ki? Yaz ayının yağmurlarla ferahlattığı, bulutların gökyüzünde cirit attığı ve aslında havanın bazen şaka yaparak soğuduğu gerçekleriyle devam ediyor günler. Hava durumundan biraz uzaklaşarak, sokak modası durumlarına göz atmaya ne dersiniz? 5 farklı trend popüler, seçimlerdeki yönelimlerin 5 madde de yoğunlaşarak her stile dokunmaya devam ediyor.  Yaz trendleriyle sokağın modası bize neler ediyor? 5 madde, 5 trend… Kullanana ise 5 yıldız!

Sokak Stilleri

Kaçak Kat Misali Fırfır

Fırfır, volan ne derseniz deyin ama illaki giyin. Hem günlük hem de daha özel kombinasyonlar için bire bir fırfırlı detaylar. Omuzları açıkta bırakan ayrıntıya sahip olanları bir başka güzel. Her şeyle ve her şeyde biraz fırfırın olmasına özen gösterelim ki, daha hareketli ve enerji dolu bir stile de davetiye çıksın.

Sokak Modası

En Küçük El Çantası

Büyük, içi geniş, dünyalar sığan çantalar evet her zaman için daha makbuldür. Kabul ediyorum ne zaman ve neyin lazım olacağı belli olmaz; fakat artık dünyayı biraz küçültmek gerekiyor. Küçük hatta minicik çanta modelleri sokak stillerinde aranan vasıflara sahip. Bavulları evde bırakmanın ve biraz rahatlamanın tam zamanı. Üstelik farklı renkleri ile kombinlerin adeta mini yıldızı. Takan rahat ediyor, takmayanın ise aklı kalıyor benden söylemesi…

Sokak Modası

Uzayıp Giden Kalem Etekler

Birkaç sezondur kalem etek kombinleri her mevsime gönderme yapıyor. Dizin hemen üzerinde ya da az aşağısında biten kalem etekler ile şık ve spor bir tarz kolaylıkla sağlanabiliyor. Kesiminin o klasik görünümü ufak tefek detaylarla anında salaş bir hale sokulabiliyor. Yani kısacası aslında artık bu etekler her tarza ayak uydurabiliyor. Yalnız yaz trendlerinde boyları biraz uzuyor, ayak bileklerinin biraz üstüne kadar.

Sokak Modası

Her Yere Flash Tattoo

Makyaj azaldıkça aksesuar seçimleri abartıyla tanıştı. Üstelik artık öyle kolunuzda da bir ağırlığı hissetmiyorsunuz. Sokak modasından ziyade artık beachlerde flash tattoo akımı var. Hem de akın akın… Dur durak bilmeden. Bilekten omuza, enseden alına, vücudun her yerinde biraz flash tattoo. Tabii abartıya kaçmadan, sadeliği  elden bırakmadan. Sadelik ve abartı çizgisinde biraz çaba sarf etmeye çalışmalı en azından…

Sokak Modası

Açılsın Omuzlar 

Tişörtlerde omuzları açık kesimleri önce bluzlara, sonrasında gömleklere ve şimdilerde elbiselere sıçradı. Adeta bulaşıcı bir durum haline gelen geniş yakalı kesimlerden kimsenin kopmaya çabası yok. Aslında çaba sarf etmeye de pek gerek yok. Hem rahat, hem salaş, üstüne üslük hem de zarif. Tek parça rahatlığı yaz mevsimi için ideal dozda bir şık.

Sokak Modası

Sokak Modası Sokak Modası Sokak Modası Sokak Modası Sokak Modası