2018 Sokak Modasında Neler Var Neler?

Adım adım 2018 yılına doğru ilerliyoruz. Günler günleri kovalıyor, trendler sokak modasına yayılıyor. Hep bir ağızdan ise adım sayar gibi trend kovalıyoruz. Kovalıyoruz kovalamasına ama herkes aynı cümlelerle aynı şeyleri anlatıyor aslında. Neden? Her an gözüme takılıyor listeler. Herkes ağız birliği yapmış gibi adımlara takılmış. Niçin? Üretkenlik de tıpkı kendini tekrarlayan moda gibi mi kısır döngüye tutuldu yoksa. Yoksa kelimelerimiz mi bitti? 9 adımda sonbahar modasını inceleyen mi ararsın, 8 adımda trendleri sıralayan mı dersin, 10. adıma bir türlü geçmeyen mi… Hep bir liste sunuluyor insanlara adım adım… Peki bu kaçıncı adım?

2018 Sokak Modası | Modaviki

2018 modasının ilk göze çarpanlarını listeledim. Tek bir adım bile atmadan okuyabilirsiniz:
Kırmızı
2017 yılının son aylarında kızaran ve oldukça da kışkırtan tonlar çoğalıyor. Kırmızı güçlü tavrına güç katarak kombinlere ekleniyor. Gündüze, geceye, işe, sokağa yayıldıkça tercih eden kişi sayısı da artıyor. Bir pantolon, bir çift ayakkabıda da merceğe takılıyor, tepeden tırnağa kırmızıya boyanmış bir kombinle de göz alabiliyor.
2018 Sokak Modası | Modaviki
Ekose
Ekose artık zamansız tavrını ilan ediyor. Her eve, her bedene adeta yapışıyor. Öyle geçici bir heves falan zannetmeyin bu mevzu tepeden tırnağa işliyor bu sene itibari ile. Ceket, pantolon, gömlek, kemer derken her yan ekose desenle dolup taşıyor.
2018 Sokak Modası | Modaviki
Siyah kombin
Kararsız, kararlı, ciddi, en rahat, bir kere sorunsuz, ayrıca sualsiz, hiç kafa karıştırıcı değil, cool, istenildiğinde dikkat çekici, kimi zaman silik. Hani kalabalığın içinde görünmemek ya da aslında bir adım hep önde olma hissinin karşılığı. Kimine göre karamsar kimine göre çikolata. Siyaha nereden baktığınıza bağlı aslında bir kalıba sokmak için. Hani hep denir ya sıvının kalıbın şeklini alan hali. İşte siyah kombinelerde tam da bunun karşılığını veriyor. Her kalıbın en güzel şekil alma halini üstleniyor. Hem de tüm zamansız ve trend mevzusuna değinmeden.
2018 Sokak Modası | Modaviki
Çorap çizme
Şimdilerde tuhaflık moda! Tuhaf olan herşey hatta. Bakınca anlam verilmeyen, hep bir soru işareti asan akıllara. Tüylü terlik, tüylü pantolon, açık ayakkabı sandalet içine çorap giymek, sabahlıklara hırka gibi davranmak ve hatta aleni bir şekilde kullanmak mesela. Korse kemerler misal; üstelik penye versiyonları. Liste uzayıp giderken şimdilerde de bir yenisi daha ekleniyor zayıf halkalara: çorap çizme!
Lastikli yapısı bilekleri kavrayıp bittiği noktadan itibaren farklı bir katman başlatıyor. Farkında olmadan o minik ayakkabılar sizi katmanlara bölüyor. Kalın bilekleri daha da vurgulayan, ince olanları az sonra kıracakmış gibi gösteren durumlarına hiç girmiyorum bile. Tabii konuyu böyle kısa da kesemiyorum. Sevene sevmeyene sevgiler gönderiyorum.
2018 Sokak Modası | Modaviki
Bel Çantası
Kalın kazakların, kabanların vücut kıvrımlarını örten kaba yapıları bir çantayla çözmek artık mümkün. Bu bir sihirli değnek değil üstelik. Beline güvenen şöyle gelsin buyurması ile her kombinde hatrı sayılır bir yer ayrılabilir.
2018 Sokak Modası | Modaviki
Kasket
Newspaperboy şapkası olarak da bilinen kasketler tepemize konmak için tetikte bekliyor. Bu kış ayında da kafamıza bir şeyler takmak istiyorsak mutlaka bu bir şapka olmalı!