2017 Sonbahar Sokak Modası

Yine yeni bir sezon ve asla eskimeyen trendlerle karşı karşıyayız. Geçmişten beslenen moda yine geçmişin izlerini üzerimize sürmeye ve yeni trendleri baştan ısıtıp ısıtıp önümüze sermeye hazırlanıyor. Vintage kabanların tozları bile değerlenirken, tüvit kumaş adeta hortluyor. Eskiyi anımsatan her ne varsa değerini arttırarak geri dönüyor. Sonbahar henüz havayı soğutmadan içimizi ısıtacak ayrıntılar ile sokak modasını talan etmeye hazır mısın?

2018 Sokak Modası | Modaviki

Desen Desen

Biraz puantiye, biraz ekose, az biraz pötikare tüm ceketlere değiyor. Bu sonbahar hareketi renklerden çok desen meselinden kazanıyor. Özellikle kırçıllı desenlerin her yanı saracağı, puantiye ile nokta koyacağı, ekose ile kafa dağıtıp, pötikare ile detaylandırılacak bir dönem bizi bekliyor.

2018 Sokak Modası | Modaviki

Eskimeyen Klasik Kot Ceket 

Sıcak ve soğuğun aynı anda aynı bedende canlandıran, güneşi kavuran, gölgesi üşüten, gecesi ayrı serin, gündüzü ayrıca sıcak olan sonbahar yine en iyisi kot ceketlerle geçiştiriliyor. Kota kot katmanın artık bir adet olduğu, en şık kombinler üzerinde bile sırıtmayan tek ceket kot ceket yine dolapların baş köşesine kurulmayı bekliyor.

2018 Sokak Modası | Modaviki

Sar Başa

Hafif bir rüzgar esse, hava biraz kapalı olsa, yağmur bulutları bir uğrayıp kaçsa omuzlara hemen trençkot konuyor. Bu adette yine bu sezonda yerini buluyor. Her kombine ayrı bir hava katan trençkotlar yine piyasaya çıkıyor. Tabii biraz renk cümbüşünü de peşinden sürükleyerek..

2018 Sokak Modası | Modaviki

Üzerinden Düştü Düşecek

Oversize kaban meselesi geçtiğimiz sezonun popülerleri arasında. 2018 modası için ise yine bir kış başlangıcı adeta. Uzun, geniş kalıplı ve hatta emanetmiş gibi duran modellerini bulup ilk soğuk günde hemen giymeli. Kısayı uzun gösteren, uzunun heybetini arttıran bu minik sihirli değneği ilk sıcak güne kadar çıkarmasak mı?

2018 Sokak Modası | Modaviki

Mutlaka Süet

Yumuşak etki süet kumaş yine tüm kışın sert yüzeyini kırıyor. Süet yine bilinen yerden geliyor. Camel, tarçın ve taba rengi vurgulayan kombinler süet ceketlerle taçlanıyor.

2018 Sokak Modası | Modaviki

Blazer Aşkı

Bir kot pantolonla beyaz tişörtü bile devleştiren hizmet blazer ceketlere kalıyor. Şaşırtmadan, çaba sarf etmeden, istenilen dozda cool, oldukça ucu açık ve baya serbest havası ile her kombine sızmak için bekliyor. Geniş kesimleri, oversize kalıpları ile maskülen stilleri ön plana çıkarıyor. Blazer aşkı sokak modasında küllerinden doğuyor.

Fotoğraflar: Tommy Ton, Vogue, Pinterest