2017 Kış Sokak Modası Meselesi

Soğuk yüzüme her vurduğunda “Acaba daha kalın bir şeyler mi tercih etseydim” ikilemi yaşatıyor. Ne giyersen giy hep bir kat daha istiyor. Eldiven, atkı, bere, kazak, kot pantolon, ince bir cekete kim ses çıkarır, tabii ki mutlaka kaban derken üstümüzde baya bir ağırlık taşıyoruz. Soğuk bu, şakası olmuyor. Güneş yalancı bir sıcaklığı vaat etse bile kim inanır? Her an kapanacak ve her an yağmur yağacak bir göküyüzü karşılıyor bizi hep. Buna alıştığımıza göre kış sokak modası daha ne giyeyim oturumunu çoktan açtı. Yürüyen sarmalanmış bir mumyaya benzemek kimin umurunda?


2017 Kış Sokak Modası | Modaviki

Yeter ki üşümeyelim, üşümesin, üşüme!


Sokak Modası Kış Versiyonu Güncellendi

Bol tüylü bir kış sezonundayız. Peluşların üzerimize yapıştığı, sahte kürk detayların tüm kapşonları dört bir yandan sardığı ve her an üzerimizden düşecekmiş gibi emanet duran büyük kabanlar… Mevsim kış olunca kombin derdi aslında kabuğumuzdan başlıyor: Kabanlar… İçi ayrı dert dışı ayrı kararsızlık olan kombinlerde kaban  modelleri ne kadar uzun, ne kadar büyük olursa sezonun şık açılımının o kadar altını çiziyor.

2017 Kış Sokak Modası | Modaviki

Bu kış kırmızı kendini ön plana attıkça tüm soft renkler anlaşmış gibi arkasından geliyor ve adeta bir yarış başlıyor. İddialı bir renk olan kırmızı ve tüm tonları, soft renklerin kraliçesi pudra kapışıyor. Tabii ki her gardıropta kazanan farklı oluyor. Senin dolapta durum ne?

2017 Kış Sokak Modası | Modaviki

Kesik paçalı, gelişi güzelmiş gibi kırpılan ama aslında planlı kot pantolonlar, iki renkli jeanler yine kış ayında sokakların vazgeçilmez kaçışı. Bir jean isterse şık, isterse sportif olabilir biliyorsun. Her an her yere hazırlıklı olamak için ise kısa paçaya bir çift bot, kesik paçalılara bir çift bot, kırpık pantolonlara bir çift bot… Uzun lafı boşver, bir çift söz sadece bir çift bot…

2017 Kış Sokak Modası | Modaviki

Bir kabusun karşılığı olanlar arasında ilk üç sıralamada yerini alan spor giyim ve topuklu ayakkabı karmaşası da maalesef sokak modası trendlerinde. Üstelik kabus değil, rüya hiç değil. Tamamen gerçek!

2017 Kış Sokak Modası | Modaviki

Yılan derisi görünümlü botlar sezonun yıldızları arasında yerini alıyor ve ayakları parlatıyor. Üstelik parlak metalik bot modellerinden daha şık bir görünümü olan botlar her ayağı sarmak için her kapı eşiğinde bekliyor.

2017 Kış Sokak Modası | Modaviki

Fırfırın kendini abarttığı ve üstümüzü başımızı kabarttığı bir mevsimdeyiz. Kazaklar, gömlekler fırfırın görkemine çoktan kendini bıraktı. Peki ya sen?

2017 Kış Sokak Modası | Modaviki

Fırfır, volan derken karpuz kol kendini yavaştan hızlıya göstermeye başladı. Hazırsan daha çok söyleyecekleri var!

2017 Kış Sokak Modası | Modaviki

One thought on “2017 Kış Sokak Modası Meselesi

Comments are closed.