2017 Kaban Dosyası

Kış mevsimini omuzlarımızda taşıyamıyoruz henüz! Soğuk havayı göğüsleyenler montları, kabanları omuzlardan düşürüyor. Bu moda akımını görünce aklıma çocukluğum geldi. Mont ve ceketlerimiz birbirimizi çekmekten ve hızlı hareket etmekten omuzlarımızdan düşerdi. Hızlı ve pratik bir şekilde düşen montu giyme hareketinde usta olmuştuk adeta. Bunca telaşlı koşuşturmada biri ceketin kapüşonundan çekerdi ve mutlaka düşme tehlikesi atlatılırdı. Belki de düşerdik… İşte tüm bunlar bu tuhaf, biraz anlamsız akımla karşılaşınca tekrar gözümde canlandı. Peki omuzlardan düşürmeye gerek var mıydı? Çocukken evet..

2017 Kaban Modelleri

2017 Kaban Modelleri

1- Puf Mont

Puf montlar gardıropların en arka yerinden hortluyor ve sokak stilinin çabasız şıklığındaki çaba sarf edilmeyen, cool tavrı temsil ediyor.

2017 Kaban Modelleri

2- Bir Tutam Military

Parkalar, kamuflaj desenler geçen sezonun en değerli yadigarı. İnatla bu sezonda askeri desenlerden ve yeşilinden arınmıyoruz.

2017 Kaban Modelleri

3- Bir Trençkot Masalı

Hiç bitmeyen, her sezon yeni baştan dilden dile dolaşan bir masal misali trençkotlar yine üzerimize geçiyor.

2017 Kaban Modelleri

4- Uzun Kaban Uzayan Mevzu

Uzun, gelişi güzel başlanmış kuşaklar ve bir omuzdan düşen kabanlar bu sezonun favorisi.

2017 Kaban Modelleri

5- Renkli Desenli Kaşe

Bazen en canlı renkle karşımıza çıkan bazen de tüm nötr tonların desenleri oluşturduğu kaşe kaban modelinizi hala seçmediniz mi?

2017 Kaban Modelleri

6- Kadife

Yumuşak dokusuyla kadife bu kez dış giyime sıçrıyor!
Evet kızlar bu kış montları, ceketleri ve kabanları omuzlarımızdan aşağıda tutuyoruz. Tıpkı sınıf arkadaşının seni geçme çabasındaki o masum iddialaşma gibi…