2017 İlkbahar Yaz Trendleri

Dört mevsimin az zamana sıkıştığı, aynı gün içinde dört farklı sıcak ve soğuk havaya maruz kalındığı klasik bahar günlerindeyiz. Sıcak hava için son düzlükteyiz. Ceketlerin eksik olmadığı, hep bir ürperti üzerimizdeki. Sabah soğuk, öğlene doğru serin, öğlen sıcak, güneş yakar, rüzgar eserse aman dikkat hasta eder, akşam ayazı hep aynı nakarat kısacası…

2017 ilkbahar Yaz Trendleri | Modaviki

2017 ilkbahar yaz trendleri ise bu nakaratın en azından ritmini biraz değiştiriyor. Renkler, desenler hızlanarak üzerimize düşüyor. Hazırsanız sizi yaz mevsimine doğru şöyle alayım;

Geri gelen pötikare

Bir parçada karenin tüm hakimiyeti parçalara dağılıyor ve tek parçada üzerimize geçiyor. İlkbahar yaz modası yine kareleri bölüp, kombinlerimizi hareketlendirmeye geliyor. Elbiseleri renkli ayakkabı ve aksesuarlarla tamamlayarak daha cesur bir hale getirebilir ya da bir etek veya bluzu standart bir tekdüzeliğe sokabiliriz. Aynı desen iki ayrı seçenek. Sen hangisini tercih ederdin?

2017 ilkbahar Yaz Trendleri | Modaviki

Lastikli pantolon

Rahatına düşkün olanlar, her an rahat olmak isteyenler ve rahatını pek de önemsemeyenler artık biraz daha rahatlıyor! Lastikli pantolon ayrıcalığı, yüksek bel ile buluşunca her kombin şık ve cool bir görünüm kazanıyor.

2017 ilkbahar Yaz Trendleri | Modaviki

Mutlaka paçaları kes

Klasik kot pantolon ilkbahardan yaz mevsimine geçişte her an yine kahraman. Bu sefer paçayı çizdiriyor ve paçalar kırpılıyor. Ayak bileğinin biraz yukarısında kesilen her kot, her an her yere hazırlıklı kombin ayrıcalığı sunuyor.

2017 ilkbahar Yaz Trendleri | Modaviki

Omuzları açık bluz klasiği

Güneşi ilk gören bu kez ayak bilekleri olsa da yine açıkta kalmaktan kendini alamayan omuzlar yine fora. Düşük omuzun o umursamaz tavrı ile çabasız şık olma yolunda yine ilerliyoruz. Bu biraz rutinleşen bir seçenek bile olsa hiçbir zaman demode olmayacak bir ayrıcalık kazandırıyor. Hem de en sıradan bluzlara bile…

2017 ilkbahar Yaz Trendleri | Modaviki

En rahat şort

Trend mevzusu ilkbahardan yaz mevsimine geçen kısımda yer alıyorsa listede şort olmadan olur mu? Tabii ki olamaz. Bu sefer üstelik sadece kendini kot kumaşa da bırakmıyor. Ketenin o şık duruşu ve yüksek bel  ile bir araya gelerek bütünleşiyor.

2017 ilkbahar Yaz Trendleri | Modaviki

Fırfırdan vazgeçme

Fırfır hareketi kombinleri adeta ele geçirdi. Bu sezonda bluzlardan öteye gidiyor. Etek, elbise ve aklınıza ne gelirse…

2017 ilkbahar Yaz Trendleri | Modaviki

Bir adet salopet elbise

Eğer salopet elbise satın alıyorsanız onu asla sıradan bir elbise ile kıyaslamamalısınız. Çünkü zaten o bir elbise değil. Birkaç elbisenin bir araya gelmiş hali gibi. Birden fazlasını, farklı kombinleri sadece onu kullanarak geçiştirebilirsiniz. Mesela en basic tişörtünüzle sportif bir görünüm, crop top bluz ve bir çift sevimli topuklu ayakkabı ile şık olabilirsiniz.

2017 ilkbahar Yaz Trendleri | Modaviki

Bi’düğüm

Salaş ve uzun bir tişört, kısa bir bluz ya da bir gömlek mesela. Bir düğüm atma bu sezon bir trendi çözmenize yardımcı oluyor.