2016 Sonbahar Sokak Modası

Hemen kabul etsek de, biraz kabullenmek için zorlansak bile yaz bitti. Artık karşımızda sarı bir bahar, ardından da hep her sene aynı geyiğin döndüğü çetin kış. Son 50 yılın en soğuk havasının muhakkak uğrayacağı kış ayına hazırlanırken yavaş yavaş uzun kollu kıyafetlere geçiyoruz. Bu durumda sokak modası trendlerini birer ikişer ortaya çıkmasını sağlıyor. Vitrinler artık sonbahara hazır. Peki siz sıcak havadan çıkmaya hazır mısınız?

Sonbahar Sokak Modası Trendleri 

2016 SonbaharSokak Modası | Modaviki

1- Son 50 yılın en soğuk kışına karşılık en uzun üstlere hazır ol!

Üst parçalar geniş, bol, kısa kesimine bir de yenisini ekleyerek uzadıkça uzuyor. Pantolon üstü elbise akımına destek olacak şekilde olan uzun bluzlar, yelekler, hırkalar ve kazaklar sokağın yeni trendleri arasında yerini alıyor. Tüm kuralları unutun ve dilediğiniz şekilde giyin. Yeter ki abartılı olmasın, eğreti durmasın!

2016 SonbaharSokak Modası | Modaviki

2- Kabus değil tamamen gerçek olan slip elbisenin karabasan tavrını üzerine yakıştırıyor musun?

Bir türlü beğenmeyi başaramadığım slip elbise modelleri kışlık versiyonları ile kazaklarla bütünleşmek için kendini yine sokaklara atıyor. Ardına bakmadan kaçmak da var, teslim olup giymekte. Kaçıp kurtulmayı da tercih edebilirsiniz, giyip gezmeyi de…

2016 SonbaharSokak Modası | Modaviki

3- Şişme mont, bu kadar şişme!

Yeniden abartılı şişkinliği ile bizi birer dolma vaziyetine getiren şişme montlar geri dönüyor. Üstelik bu sefer mevzu sadece şişkinlik de değil. Sanki birinden emanet alırcasına büyük gelen duruşu da başımıza çorap örecek gibi duruyor.

2016 SonbaharSokak Modası | Modaviki

4- Sweatshirt-kot yeterliliği tişörtleri dama attırıyor

Yaz mevsimin en rahat parçası tahtını sweatshirt modellerine bırakıyor. Oversize sweatshirt meselesi gündelik stil kahramanı olarak kendinden emin bir şekilde geri dönüyor. Sweatshirt modellerine her yerin artık kapısı açılıyor. İster gündelik kombinleriniz için değerlendirin, isterseniz gece davetin en ilginç tarzı için üzerinize geçirin.

2016 SonbaharSokak Modası | Modaviki

5- Daha karpuz kesecektik!

Çok bahsedilen vatkanın dönüşü, açık omuzların kış mevsiminde de devam edeceği söylentisi ve ispanyol kol bluzlardan sonra şimdi sıra karpuz kesiminde. Yaz mevsiminin bitmemesi için sokak modası dile geliyor ve şimdilik az biraz karpuz kol kesimleri kendini göstermeye başlıyor.

2016 SonbaharSokak Modası | Modaviki

6- Bu sefer bir beden büyük kot ceket

Kısa, yırtık, nakışlı derken oversize kot ceketleri de kapsıyor. Artık yeni sezonda tüm kot ceketler bir beden büyük geliyor. İster kilo verin, ister gidip üzerinize bir beden büyük gelen bir kot ceket satın alın. Karar ve seçim sizin!

2016 SonbaharSokak Modası | Modaviki

7- Dar kesim ve yüksek bel birleşiyor

Yüksek bel kesimli pantolonlar tüm pantolonları ele geçirmiş gözüküyor. İyi de yapıyor. Ben çoktan teslim olanlardanım. Mom jean, boyfriend, girlfriend derken şimdi sıra skinny jeanlere geliyor. Elleri ve beli yukarı kaldırıp, çabasız şık bir stili kucaklıyoruz.

2016 SonbaharSokak Modası | Modaviki

8- Kemerleri sıkı bağla

Yeni sezon yolumuzu tekrar kalın kemerlerle kesiştiriyor. Adeta kıyafetin ve bizim bir parçamız olacak kemer modelleri sokak modasında her kombinin tamamlayıcısı olmaya aday.

2016 SonbaharSokak Modası | Modaviki

9- Mutlaka kürk kapüşon 

Sonbahar sokak modası geçen sezonun galibi kürkü bu sefer ayrıntılara serpiştiriyor. Kapüşonlu montlar kürksüz adeta çıplak gibi kalıyor. Üstelik istendiğinde çıkarılabilen seçimleri de unutun.. Bu sefer illaki kullanmaya zorluyor kendini.

Hava henüz sıcak yüzünü çevirmemişken hepimiz iyi günlere sağlıcakla uyanalım. En çetin kışları sevgi ile ısıtmak dileğiyle…