2016 Kış Sokak Modası: 7 Trend

Üst üste giyindiğimiz, giyinsek bile üşüdüğümüz mevsim geldi. Artık fön makinesi değil de soğuk hava deposu etkisi var! Gardırobun önünde dikilme süresini uzatan kararsızlık “ne giysem” sorusu ek kazanıyor. “Daha ne giysem?” diye çoğalan sorulara ceketler, hırkalar, yelekler derken üzerimize kat kat kıyafetler biniyor. Hava durumu takibi artık sıcak basmasın diye değil, üşütmemek adına yapılıyor. Sokak modası da mevsim atlamasında üzerine düşeni yansıtıyor. 2016 Kış modası trendleri yavaş yavaş gözümüze gözümüze sokuyor. Yine ve yeniden bohemin özgür ruhu alternatifleri genişlettikçe renkli glamcore normcore stillere adeta kafa tutuyor. Bir karmaşa, aman ne karmaşa?

Mesele Patchwork

Yırtık pantolonlarınıza artık yama yapmalısınız. Hatta gömlekleriniz, ceketleriniz de bu görünümden nasibini alabilir. Patchwork jean pantolonlar güne, geceye, ofise kısacası her yere sizinle beraber gelmek istiyor. Bu durum sadece yamalı ve farklı renk kumaşı desteklemiyor üstelik. Desene ayrı bir desen katarak da bu meseleyi kökünden halledebilirsiniz. Biraz karmaşık bir şekil veren desenleri desenlerle harmanlamak dinamik bir görüntüye sahip olmanızı da destekleyecektir.

2016 kış sokak modasıElveda Normcore

“Basit düşün, basit giyin!” ya da bir başka söylemle “normal giyin!” devrine biraz mola. Devir abartı renklerin, neşeli stillerin, saçmalamanın devri. Dozu istediğiniz gibi abartabilir, anormalliğin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Amacı boşver, sonuç glamcore!

2016 kış sokak modası Oversized Durumları

Ne kadar bol o kadar iyi. Bir beden büyük görünümün heybeti artık hırkalara, ceketlere ve trikolara da geçti. Geniş hırkalar dar skinny pantolonlarla uyumunu artık her yerde ispat etti. İşte bu durumda sokak modasına çoktan pay edildi. Hala payına düşeni almadın mı?

2016 kış sokak modası

Elbisede Bohem

Kış mevsiminde sadece pantolonlara sığınmak çok sıkıcı değil mi? İşte bu kısımda imdada bohemin o umursamaz ama şık tavrı yetişiyor ve uzun kollu elbise rahatlığı başlıyor. Üstelik söz konusu patchwork trendine de gönderme yapan desenli seçenekler oldukça fazla. Ağır ve üst üstüne binmiş kıyafet yumağındansa iyi ki de var bohem elbiseler!

2016 kış sokak modası

Kısa Deri Ceket

Crop modası kış mevsiminde sadece kazak ve trikolarla değerlendirilmiyor. Konu sokağın ritmine enerji katıyor ve deri ceket modelleri adeta çekmiş gibi bir görnüme kavuşuyor. Kısa deri ceketler en iyi 70’ler modası yüksek bel pantolon modelleri ile değerlendiriliyor.

2016 kış sokak modası

Süet Gömlek

Gömlekler süetin yumuşak yüzüyle tanıştı. Gündelik stillere lüks bir dokunuş yapan bu alternatif jean pantolon kombinleri için muhteşem bir seçimi doğuruyor. Tabii ki etekleri de es geçmek olmaz. Güne biraz şıklık katmak isteyenlere selamlar!

2016 kış sokak modası

Çorabını Göster

Önümüzde iki yol var; biri kötü, biri ise daha iyi. Hemen önümüzde iki seçenek; biri bence yanlış, diğeri biraz daha doğru sayılabilir. Bir çift çorap nasıl her şeyi maffedebilir ki? Yazlık ayakkabı ve terliklerinden vazgeçemeyip çorap desteği yapanlardan görüyoruz. Evet, bu ilk seçenekti. İkincisi ise kışlık ayakkabı ve pantolon/etek arasında kalan aradan gösteriyor kendini en azından. Gerek var mı? Duruma göre değişir…

2016 kış modası

2016 kış sokak modası

2016 kış sokak modası

2016 kış sokak modası

2016 kış sokak modası

2016 kış sokak modası

2016 kış sokak modası