2016 Kış Modası: Panço

Her sene mevsimlerin en sıcağına ve en soğuğuna maruz kalıyoruz. Hep bir son 50 yılın en soğuk mevsimi ya da en sıcak mevsimi bizi buluyor! Hava koşulları bu kış yine kilometrelerce yol kat edip lahana gibi giyinmemiz gerektiği uyarısını yapıyor… Üzerimize üzerimize gelen kıyafetler, katlanarak devam eden soğuk, kış, ayaz! Kazak üstü ceket, ceket üzerinde bir kaban, kabanın üstünde bu kış pançolar. Her yeri saran panço modelleri kimi zaman ise kazak yerine, ceket ve mont yerine de kuruluyor. Bir şekilde herkesin dolabına girmeyi başarıyor.

Panço Modelleri

Üçgen kesimi, bol ve dökümlü hali ile tüm kombinlerde kullanılabiliyor. Hatta yeri geldiğinde klasik bir kombin için en uyumlu şık bir parça yerine geçerken, yerinde ve kararında bir salaşlık arayışını da karşılayabiliyor. Ofis kombinleri için blazer pançolar, gündelik stillerde ki salaş dozuna da bohem tarzı püsküllü ve etnik desenli modeller kullanılabiliyor. Geniş ve bol kesimi için ise bele takılan bir kemer tüm kıvrımları silip süpürmesine de engel oluyor.

2016 Kış Modası: PançoBlazer Panço

Gündelik ve salaş stilden biraz uzaklaşmak istediğiniz zaman blazer panço adıyla anılan daha klasik bir kesimi olan modelleri her kombininiz için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Etekler, geniş paçalı pantolonlar hatta gece elbiseleri üzerine de kulllanabileceğiniz balzer panço, sportif parçalarla kombinlendiği zaman da çabasız şık bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Sokak modası: blazer panço

Kazak Değerlendirmesi

2016 kış modası panço modelleri sadece ceket olarak karşımıza çıkmıyor. Kazaklarda panço kesimin dökümlü ve geniş görüntsünden üzerine düşeni alıyor. Bu geniş görünümde daha dar parçalarla kombinlenmeyi gündeme getiriyor. En azından lahanadan bozma, kabarmış ve şişkin bir görünüme sahip olmamak için dar kesimi gündemden inmemeli. İllaki geniş ve rahat bir kombin derlemesi yapmak istiyorsanızda, kemer kullanmak ihmal edilmemeli.

Panço kombinleri

Yine Bohem

Tekrarlanan, yinelenen bohem kış mevsiminde de bizi yalnız bırakmıyor. Konu bohem bir stil oluşturmaya geldiğinde ve söz pançolarda takıldığında etnik desen, püskül ve ispanyol paça bir arada oluyor.

Bohem stil

Ayrıca Pançolar

Kaban seçimlerinde de yine gündem pançolara çokça yer açıyor. Desenli, sade ve bolca camel! Her ne olursa olsun şık ve zarif….

panço

Tabii ki kesiminin oversized olması bazen pançoluktan çıkıp bir battaniye havasına dönmesi ve bazen de yetersiz kalarak şal vari duruşu yine de sokak modası trendlerindeki sıralamasını etkilemiyor.

2016 kış modası2016 Kış Modası: Panço 2016 Kış Modası: Panço2016 kış modası 2016 kış modası 2016 kış modası