2016 Ayakkabı Modelleri: Çizme mi Bot mu?

Bir atasözünde dostun başa baktığını düşmanın ise ayakla ilgilendiğini dile getirir. Bir kombinin anahtar parçası her daim tercih edilen ayakkabılardır. Bir çift ayakkabı hazırlanmış tüm kombini baştan aşağıya farklılaştırma gücüne sahiptir. Tercih edilen ayakkabı ile tüm günü iki ayak tek pabuç sıkışmasıyla ya da rahat bir şekilde koşturarak atlatabiliriz. Bir sözle başlayıp, bir ömre yayılan etkiye sahip ayakkabı, bizi her zaman için atasözünün ilk bahsettiği dostane insanlarla karşılaştırabilir ya da ayakla ilgilenen kişilere sağlam bir tekme atmamızı sağlayabilir. Tekme atmak mecazi anlamda kullanılmıştır. Şiddete başvurmadan da atılan adımlarla, kazanılan başarılar ayaklarımızla ilgilenenlere daha ciddi ve kalıcı bir hasarı zaten verecektir.

2016 Ayakkabı Modellerinde Neler Popüler?

Yepyeni bir yıl ayakkabı konusunda bir öncekinden pek farklı değil. 2016 yılı ayakkabı mevzusunu 2015 yılından kopyalamışa benziyor. Üstelik bu benzeme konuyu kış mevsimine getirdiğinde kısa botlarla dizüstü çizmeleri kapıştırıyor. Sonrası ise bir sürü kararsızlık… Tabii bunun yanı sıra 70’ler modası yine baskınlığını kanıtlar cinsten ayakkabıda da vuruyor sokak modasını. Püsküllü çizmeler ve botlar baş sıralarda olmak üzere; kısa bot seçimlerinde chelsea, metalik yansımalar, fütüristik tarz,yılan dersi, sivri burun, lateks çizmeler ve süet modeller de yeni sezon ayakkabılarda popüler modeller olarak karşımızda dikiliyor. Çizme mi bot mu sorusu büyüyor ve üzerimize doğru geldikçe devleşiyor!

Bot modelleri

Kısa Bot

Kısa botlar yine ayaklarımıza yapışmak için tetikte. Her kombini tamamlamak bir yana uyum sağlaya kısa bot modelleri sportif bir kombin için cool bir salaşlık ortaya çıkarırken, şık bir kombin için ise sadeliği öne çıkarıyor.

Dizüstü Çizme

Dizüstü Çizme

Ayaklarımızda paralanan dizüstü çizme yine revaçta! Dizin hemen üzerine tırmanan modeller süet, deri seçimleri ile yine göz dolduruyor.

Püsküllü bot

Püsküllü Bela

Püsküller artık ayaklara dadanıyor. Püsküllü bot modelleri şık stilleri topuklarıyla vurgularken, düz seçimleri de cool bir görünümü keskinleştiriyor. Bu keskin tavırla parizyen bir stil kendiliğinden oluşuveriyor.

Siyah bot

İnce ve Uzun

Kat kat giyinme başladığımız şu günlerde vücudumuza keskin kesikler atmak istemiyorsak siyaha kaçıyoruz. Boyu kesmeyen ve daima ince gösteren siyah kombinlerle çaba sarf etmeden şık bir stili de kapıyoruz!

Siyah Çizme

One thought on “2016 Ayakkabı Modelleri: Çizme mi Bot mu?

  1. Siyah deri tayt ve uzun çizmeli kombin çok güzel duruyor.

Comments are closed.