2015 Sonbahar Sokak Modası

Yaz bitiyor, sonbahar geliyor. İnceden kalına doğru ceketler hazırlandı mı? Gri havaya gri kombinler, kat kat kıyafetler ve kapıda kalan serin günler. Hala daha sıcak hava ile boğuşurken soğuk havayı özlemediniz mi? Ben özellikle yağmuru özledim. Yağmurun ardından sızan o temiz toprak kokusunu. Üşüdükçe güneş ışığının geldiği yönden yürümeyi. Tabii bir de çizmeleri, kabanları, kazakları da özledim. Peki özlediklerimizin ne kadarı yeni sezonda ve neler moda? Sokak modası sonbahar mevsimini neler ile açıyor? Tüm bunların cevabını düzenlenen moda haftaları ardından ayıklamak hiç de zor değil. Örneğin hava sarıyı armağan ettikçe yapraklara, kombinlere grinin elli farklı tonunun yansıyacağı gibi. Midi eteğin biraz geri planda kalması ve mini eteklerin tekrardan popüler olacağı ya da… Konu sokak modası ve mevsim sonbahar olunca stillere farklılıklar ekleniyor. Kimler kaldı? Kimler çıktı?

Ekose Etek Gömlek Ceket

18. yüzyıldan iskoç klanlarından günümüz sokak modasına sızan ekose kırmızıyı ön plana çıkararak geliyor! Etekler, ceketler, pantolonlar, gömlekler ekose desenle donatılıyor. Üstelik isteyen çok farklı bir desenle kombinlerken, dileyen de kırmızının o ihtişamından ezilmiş tonu çekip çıkarıp sade bir tarz elde edebilir.

Sonbahar Sokak Modası

Kürk Detaylar

Ne kadar kabarık o kadar abartı, ne kadar abartı o kadar iyi. İmitasyon kürk, tüy detaylar artık bu sonbaharın olmazsa olmazı. Hatta olaya kürk detay sızınca kış mevsiminin de vazgeçilmezi olabilir. Sıcacık, yumuşacık ve her zaman için iddialı.

Sonbahar Sokak Modası

Sonbahar Etek Modelleri 

Ekose cepte, deri ise her yana yayılıyor, peplum detaylar şık bir stili öne çıkartırken, mini etek modelleri dört bir tarafı sarmalıyor. Havalar kapanıyor, bacaklar açılıyor. Önden düğmelisi, süet eteği, her zamana uyan modelleri derken kimi zaman şık, kimi zaman ise salaş bir kombin seçimi oluşuveriyor birden.

Sonbahar Sokak Modası

Baştan Aşağıya Gri Kombinler

Tek renk ayrıcalığı her zaman için apayrı bir duruşun yansımasını oluşturur. Bir de o renk gri ile aydınlandığında kelimeler yetersiz gelebilir. Sade ama iddialı, duru ama flu, ne siyah ne de beyaz sadece gri…

Sonbahar Sokak Modası

Yüksek Belli Dar Paça Pantolon 

Yüksek bel yükselen ve hiç düşüşe geçeceğe benzemeyen bir trend artık. Her pantolon modelinde apayrı bir hava katan bu ayrıcalık, insanın bedenini bir anda yok edebiliyor. Özellikle minyon ve hafif balık etli bir vücut tipine sahipseniz her şey bir anda gelişebiliyor. Bacak boyu kısa, basenler olduğundan da şişkin, kalça hiç olmadığı kadar geniş derken gelişen durum kötü bir görüntüyle sonuçlanabiliyor. Yüksek bel dar paça pantolon yani bir diğer bilinen adıyla skinny jean herkese yakışmıyor. Öncelikle bunu kabul etmek ve kabullenişe göre de hayata devam etmek gerekiyor. Evet kabul ediyorum çok güzel. Evet büyük bir kurtarıcı, hatta muhteşem bir kurtarıcı, hatta ve hatta iyi ki var; fakat belki de sizin için yok! Vücut tipiniz benim gibi minyon ise ya da basenlerinizde hafif bir fazlalığınız var ise skinny jeanleri uzun bacaklı arkadaşlarınıza tavsiye etmelisiniz. Evet, tıpkı şuan benim yaptığım gibi…

Sonbahar Sokak Modası

Sokak stilleri sonbahar trend harekatı bununla sınırlı değil. Balıkçı yaka kazaklar, dizüstü çizmeler, crop tops kazak modelleri, kalın kemerlerin yeniden gün yüzüne çıkması ve dahası… Saymakla bitmeyen ve dinmeyen stil savaşları. Bohem, militer, 70’ler ve hatta 60’lar. Önümüzde mevsim değişikliği ama insan kesinlikle yakışanı giymeli!

Sonbahar Sokak Modası Sonbahar Sokak Modası Sonbahar Sokak Modası Sonbahar Sokak Modası Sonbahar Sokak Modası
Sonbahar Sokak Modası