2015 Modası: Maxi Manto

maxi-kaban-modelleri
Dış giyim modası 2015 yılıyla beraber farklı tarzları adeta tek bir noktada topluyor. Maxi manto modelleri farklı kalıpların değerlendirildiği ve ayak bilekleri hizasına kadar uzunluğu ile dikkat çekiyor. Hemen hemen her türlü kombin ile uyum sağlayabilen bir özelliği de maxi mantoları kurtarıcı ilan ediyor.

maxi-manto-modelleri
Maxi manto modelleri anvelop, oversized, dar kesim ve benzeri kalıplarla bambaşka tarzları da öne çıkartıyor. Hal böyle olunca kim giymeli, kimler giymemeli konusu da otomatik olarak gündemde. Maxi mantolar kimlere yakışır? Sorusuna tek bir cevap vermek mümkün. Uzun kesiminden dolayı kısa boylu kişilerin pek fazla tercih etmemesi gerekir; çünkü görünümü daha kısa bir hale getirebilir. Tabii bu biraz tartışmaya açık bir bakış açısı. Bilindiği gibi tek renk ve koyu renk kıyafet uyumu hem kilo, hem de daha uzun bir duruşa sahip olmak için tercih edilenler arasında. Bu yüzden aslında yine koyu renkleri tercih ederek maxi mantoları kısa boylu kişilerde kullanabilir. Sadece biraz daha dikkatli olmak ve renk ayrımından şaşmamak çok daha şık ve zarif bir görüntüye sahip olmanızı kolaylaştıracaktır.

maxi-manto-modelleri

Maxi mantolar trendler arasına yerleştiğinden beri nötr renklerinde popülerliğini arttırdığı gözlemleniyor. Özellikle 2015 Kış ayları için bu renk tonlarından tercih edebilirsiniz. Önümüzdeki aylarda ve 2015 ilkbaharında nötr renkler yerine daha çok pastel tonlar tercih edileceği de şaşmayacak analizler arasında. Ayrıca kaban üstüne ceket yani kat kat modası içinde kullanabileceğiniz alternatiflerde maxi mantolar da yer almaktadır.

maxi-manto-modelleri

Maxi manto kombinleri günlük hayatta var olduğu kadar, daha şık kombinlerde de karşınıza çıkabilir. Aslında aynı mantoyu farklı tarz kombinlerde kullanabilirsiniz. Arada bulunan ince çizgiye ayakkabı, çanta ve aksesuar seçimleri sayesinde yön vermek gerekir. 90’lı yıllardan hatıra kalan Normcore (anti-trend)  bir tarzı da maxi mantolar ile yansıtmak mümkün. Çok sıradan giyinebilir ve bu sayede de yine farklı olabilirsiniz.

maxi-manto-modellerimaxi-manto-modelleri maxi-manto-modellerimaxi-manto-modelleri