2015 Moda Gelinlikler

Gelin adaylarının en kararsız kaldıkları konu da gelinlik. Kime hangi gelinlik modeli yakışır? 2015 modası gelinlik modelleri neler? Hangi gelinliği giymeliyim? ve daha bir ton sorunun cevabı aranır durur. Gelinlik hem kararsızlıklar zincirinin en önemli halkasıdır, hem de ciddi doğru bir seçimi yapayım derken insanı yanlışa sürükleyen bir konudur.

2015 Gelinlik Modelleri

Gelinlik Modasında Neler Oluyor?

2015 yılında yeni sezon gelinlik modelleri arasında öne çıkan ve popülerliğini günden güne arttıran Bohem Gelinlikler ile Dar Kesim Gelinlik Modelleri adeta sezonun nadide parçaları. Vücut hattı ince olanlar bu zarif gelinlik modellerini deneyebilirler.
Gelinlik alışverişinde önceliğiniz hep göz aşinası olduğunuz modellerden yanadır. Bilindiği gibi de iki sezonun en çok kullanılan gelinlik modeli de balık etekli gelinlikler. Son dönemde katılınan düğünler içerisinde bu tarz bir gelinlik görmeye alışılmıştır artık herhalde. Bu sezon da ise balık etekli gelinlikler yerine daha çok kuğu gelinlik modeli diye adlandırılan, kuyruk kısımları görkemli bir uzunluğa sahip gelinlikler öne çıkıyor. Yarı balık etekli gelinlikleri de unutmamak gerekiyor.

2015 Gelinlik Modelleri

Vücut Şekline Göre Gelinlik Modeli

Moda bir yana aslında her zaman için işitmeye alışılan bir klişe laf vardır; “Moda insanın kendisine yakışanı giymesidir”. Doğru sözün üzerine bir kelime dahi eklenmesine gerek duyulmaz ya, işte öyle bir şey… Vücut şekline uygun gelinlik modeli sezonun en moda ve en şık gelinlik modelinden daha önemlidir; çünkü muhteşem bir gelinlik bile giyilse vücuda oturmayan ve yakışmayan yanlış bir seçim çok kötü bir görüntüye neden olur. Bunun için Önceliğiniz her zaman uygun gelinlik modelini vücudunuza göre belirleyerek yapmanız gerektiğidir. Tam da bu nokta gelinlik modellerinin tasarımları geliyor.

A Kesim Gelinlik Modelleri
Genellikle bu tip tasarıma sahip gelinlikler çan kesim gelinliklerle hemen hemen aynıdır. Belden aşağıya kadar genişleyen bir kesimleri vardır. Kısa boylu kadınlar için ideal seçimler arasında sıralanır. Aynı zamanda basen ve bel bölgesinde bulunan fazlalıkları çok basit bir şekilde kamufle eder. Tüm vücut şekilleri için uyumlu gelinlik modelleri arasında ilk olarak akla gelen modeller arasındadır.

Straplez Gelinlik Modelleri
Straplez gelinliklerde kesinlikle gelinliğin hafif olması gereklidir; çünkü askı detayı bulunmadığı için gelinlik ağır olduğu takdirde sürekli olarak aşağıya iner ve bu da kişiyi tüm gün ve gece boyunca rahatsız eder. İri ve büyük göğüslü kadınlar askı detayı bulunmayan gelinlikler de kendilerini rahatsız hissedecektir. Bunun içinde en azından tek omuz diye adlandırılan gelinlik modellerine yönelmeleri gerekir. Ayrıca çok iri omuzlu kadınlarında uzak durması gereken modeller arasındadır. Straplez gelinlikler omuzları ön plana çıkarır ve daha geniş bir görünüme sebebiyet verir. Omuzlarınız dar ise askısız gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz.

Kemerli Gelinlik Modelleri
Aksesuarlı gelinlik modelleri tek bir noktanın vurgulanması için doğru bir seçimdir. Özellikle belinizin ince kıvrımlarını daha göz önüne çıkarmak istiyorsanız bu tarz bir gelinlik çok hoş bir seçimi beraberinde getirecektir. Ayrıca kemerli, kuşaklı gelinlikler bacak boyununda uzun gözükmesine yardımcı olan tasarımlardan sayılırlar. Bu yüzden de kısa boylular için gelinlik seçimi örneklerinde ilk sıralarda yer almaktadır.

Dar Kesim Gelinlikler
Vücudu saran ve sezon trendlerinde oldukça popüler olan bu gelinlikler, zayıf hatlı kadınların seçimleri arasında olmalıdır. Kilo problemi olan kişilerin kesinlikle akıllarında olan gelinlik modellerinde sıralamada bile olmamalıdır. Fit bir vücut için ise en ideal seçimdir. Tek dikkat edilmesi gereken nokta ise gelinliğin kumaşıdır; çünkü bazı kumaşların kalınlıkları ve yapıları geriği ne kadar zayıf bile olunsa daha kalın bir görünümü destekler.

Kabarık Gelinlik Modelleri
Gösterişli gelinlikler kategorisinde yer alan bu modeller herkese yakışabilir. Özellikle de görkemli bir kabarıklığın gelinlik tasarımında ön planda olması uzun boylular için uygundur. Kısa boylu kişilerin çok yoğun kabarık bir gelinlik içerisinde kaybolması şaşılacak bir görünümü ortaya çıkarabilir. Gelinliğinizin kabarıklık formunda boyunuzun baz alınmasını unutmamalısınız.

Balık Etekli Gelinlik Modelleri
İki sezondur gözde tasarımlar hep balık etekli detayından oluşan gelinlik modellerinde yoğunlaşıyor. Bu tip bir gelinlik boyu keseceği için uzun boylu kişiler için çok daha iyi bir seçimi ortaya çıkaracaktır. Balık etekli gelinliklerden bir seçim yapılacaksa muhakkak basenlerde kilo problemlerinin olmaması da gerekmektedir; çünkü kalça ve basen bölgesini saran yapısı fazlalıkların çok daha fazla göze batmasına neden olacaktır.

2015 Gelinlik Modelleri 2015 Gelinlik Modelleri 2015 Gelinlik Modelleri 2015-moda-gelinlikler 2015-moda-gelinlikler 2015 gelinlik modelleri 2015-moda-gelinlikler 2015-moda-gelinlikler 2015 gelinlik modelleri 2015-moda-gelinlikler 2015-moda-gelinlikler 2015-moda-gelinlikler

2 thoughts on “2015 Moda Gelinlikler

  1. Gelinlikte 2015 modası başarılı bir şekilde ifade edilmiş.Seçilen görseller bu yıl sıklıkla çalıştığımız modeller olması bunun bir göstergesi.

Comments are closed.