2015 / 2016 Trendi: Püskül

Uzun zamandır süren püskül trendi önümüzdeki seneye de yansıyor. Saçakların hareketli yapısıyla günlük stillere iddialı bir ahenk katmaya ne dersiniz? Sokak stilleri arasında dikkat çekici bir tarza ulaşmak tahmin ettiğinizden daha kolay olabilir mi? renklerin gücü, kıyafetin kesimi, yüksek bel, düşük bel, pantolon etek derken kafanız mı karıştı? Şimdi tüm trendleri unutun ve en göz doldurucu detayla tanışın!

Püsküllü Etek Modelleri

Geçen yazın sportif havasını veren, 90’lı yıllardaki plaj kıyafetlerini anımsatan etek modelleri yeni sezonda süet ve deri kumaşlarla değerlendirildi. Tabii ki işin içerisine deri ve süet ikilisi girdiğinden 90’lı yılların o salkım saçak plaj kıyafeti tamamen siliniyor. New York Moda Haftası sokak modası içerisinde göz aşinalığı yaratacak düzeyde gözler püskülleri takip etti. Yürüyüşe, duruşa farklı bir hava katan etekler, İlkbaharın trendleri arasında yerini alıyor.

Püsküllü etek

 

Püsküllü Pantolon

Henüz sıcaklar başlamadan 2015 2016 Sonbahar Kış mevsiminin modasına bakmak sizce erken mi? Bence eğer göz gezdirmeyi akıl edemediyseniz biraz geç kalmamışsınız; fakat hemen bir kısa aydınlatmayla durumu toparlayalım. Püskül detayı 2015 2016 yeni sezonunda pantolonlarda da kullanılıyor. Kovboy görüntüsünü andıran tarzlar, sokak modasında biraz fazla hareketlilik katacağa benziyor.

Püsküllü Ceket Modelleri

Yine alışıldık bir konuya daha parmak basmış bulunuyorum. Püskülün uğramadığı detay neredeyse kalmadı. Salkım saçak ceket modelleri de bunlardan bir tanesi. Sezonun başından beri birçok kombinin zenginleşmesine neden oldu. Sokak stilleri araştırmasında bu ceketler fazla bir yer kaplıyor. İlkbaharın serinliğine ayak uydurmak için tercih edilebilir.

Sokak Stilleri

 

Püsküllü Ayakkabı Trendi

İlkbaharın gelmesine artık çok az kaldı. Yağmurları saymazsak Yaz mevsimini de geldi olarak kabul edebiliriz. Püskül trendi sadece kış, sonbahar veya ilkbahara özgü kalmıyor. Bu sene yaz ayakkabı trendlerinde de püskül detayları gözlemleniyor. Farklı bir aksesuar havası veren bu detayla şık kombinler düzenlenebilir.

Yeni trendler

Diğer Detaylar

1920’li yılların modasında yer alan püskül son iki senedir farklı konseptlerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. 2015 Yaz sezonu ve Sonbahar sezonu için de apayrı ayrıntılarda bizleri karşılayacak. Bunlar sadece etek, pantolon, ayakkabı kategorisi olmayacak. Aksesuarlar, pançolar, şallar ve daha birçok ayrı kategori içerisinde saçaklı bir tarz hazırlamaya başlayın.

2015 trends Sokak Stilleri Sokak Stilleri Sokak Stilleri Sokak Stilleri